صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید,استاندار هرمزگان,شهردار,باغ پرندگان,شهرداری بندرعباس,عباس امینی‌زاده,
بازدید استاندار هرمزگان از روند احداث باغ پرندگان بندرعباس

استاندار هرمزگان با همراهی رییس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و مدیران شهرداری بندرعباس از روند احداث باغ پرندگان واقع در ابتدای جاده بندرعباس-میناب بازدید کرد و از نزدیک در جریان جزئیات و ویژگی‌های آن قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، همتی استاندار هرمزگان صبح روز گذشته(جمعه) در این بازدید از بخش‌های مختلف این باغ پرندگان که با سرمایه‌گذاری شهرداری مراحل پایانی را طی می‌کند، بازدید کرد.

استاندار هرمزگان در حاشیه این بازدید گفت: احداث فضاهای تفریحی و گردشگری یکی از ضرورت‌های شهر است که با توجه به طرح‌های در حال احداث، آینده خوبی در این زمینه خواهیم داشت.

عباس امینی‌زاده، شهردار بندرعباس نیز در این بازدید اظهار کرد: عملیات احداث باغ پرندگان بندرعباس در زمینی به مساحت 7 هکتار از دیماه  سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به انجام مطالعات اجرایی این پروژه طی مدت حدود 5 ماه، گفت: باغ پرندگان بندرعباس دارای هفت بخش مجزا جهت نگهداری از پرندگان آبزی و کنارآبزی، شکاری، ماکیان سانان، کبوترسانان، زینتی، شترمرغ‌ها و طاووس‌ها است.

شهردار بندرعباس ادامه داد: از این تعداد فضای ایجاد شده، چهار مورد مسقف است که کمترین ارتفاع آنها 9 متر و بیشترین ارتفاع آن 25 متر است.

عباس امینی‌زاده با بیان اینکه علاوه بر این فضاها، 27 مکان نگهداری کوچک در ابعاد چهار متر احداث شده است، تصریح کرد: در فاز نخست، حدود 80 گونه پرنده وارد این باغ می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به کاربری‌های آموزشی، حفاظتی و تفریحی این باغ پرندگان، گفت: بخشی از این فضاهای احداث شده به پرندگان وحشی آسیب‌دیده و زخمی اختصاص داده شده و در بحث آموزش نیز برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه نیز عنوان کرد: حدود 460 متر مربع ساختمان شامل انباری‌ها، ساختمان ورودی و قرنطینه نیز در این باغ احداث شده است.

اضافه می‌شود، استاندار هرمزگان در این روز همچنین از کوهستان پارک پنجعلی بندرعباس نیز که توسط شهرداری بندرعباس به بهره‌برداری رسیده است بازدید کرد.

 


١٠:٢٠ - شنبه ٤ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٣٤    /    تعداد نمایش : ٦٢٧خروج