صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

بسیج,انقلاب,شهردار,بندرعباس,امنیت‌ ملی‌,عباس امینی‌زاده,شهرداری,
بسیج از ارکان اصلی حفظ انقلاب اسلامی ایران است

 

شهردار بندرعباس گفت: بدون‌ تردید نقش‌ و جایگاه‌ بسیج‌ در کشور، ارتباط‌ جدی‌ و مستقیمی‌ با امنیت‌ ملی‌ ما دارد، زیرا بسیج، اساساً‌ یکی‌ از "مؤ‌لفه‌های‌ امنیت‌ ملی" و از ارکان‌ اصلی‌ حفظ‌ و بقای‌ نظام‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با گرامیداشت هفته بسیج و تبریک این ایام به آحاد مختلف مردم و خصوصاً بسیجیان، طی پیامی اظهار کرد: فرماندهي كل قوا حضرت آيت الله خامنه اي همواره و همانند حضرت امام خميني(ره) براي بسيج نقش و اهميت خاصي قائل بودند و هستند.

وی با اشاره به اینکه تفكر بسيج، ارتباط ناگسستنى ميان اجزاى نظام اسلامى را رقم مى‌زند؛ چرا كه يك‌پارچگى اعضاى گوناگون جامعه، ناشى از يگانگى افكار آنهاست، افزود: نگاه‌ به‌ هر نهاد باید براساس‌ نقش‌ و جایگاه‌ آن‌ نهاد و اهداف‌ تشکیل‌ آن، صورت‌ بگیرد و بدون‌ تردید نقش‌ و جایگاه‌ بسیج‌ در کشور، ارتباط‌ جدی‌ و مستقیمی‌ با امنیت‌ ملی‌ ما دارد، زیرا بسیج، اساساً‌ یکی‌ از "مؤ‌لفه‌های‌ امنیت‌ ملی" و از ارکان‌ اصلی‌ حفظ‌ و بقای‌ نظام‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ است.

شهردار بندرعباس در ادامه این پیام آورده است: استکبار جهانی پس از نا امیدی در جنگ تحمیلی به ایران، با سازماندهی همه امکانات خود (تحریم ایران اسلامی،تفرقه بین مردم و مسئولان و تأخیر در روند بازسازی و غیره) میدان جنگ دیگری را گشوده است و با تبلیغاتی مبنی بر ناکارآمدی نظام اسلامی ایران سعی داشت به مردم مومن این مرز و بوم القا کند که ایران اسلامی در این زمینه قطعاً بدون کمک استکبار قادر به بازسازی ایران اسلامی نخواهد بود.

امینی‌زاده با اشاره به کارکردهای مختلف بسیج و فعالیت این نهاد انقلابی در عرصه‌های مختلف، ادامه داد: اصلی ترین عنصر بسیج، نیروی مردمی است. نیروهای مردمی - افراد غیر نظامی - در حالت عادی و زمان صلح، دلیلی بر مشارکت در بسیج نمی‌بینند؛ در صورتی که مشارکت نیروهای مردمی در بسیج در موقع بروز حوادث و وقایع غیرقابل پیش بینی ضروری است.

وی به حضور نیروهای بسیجی هرمزگان در کمک رسانی به مردم کرمانشاه در زلزله اخیر اشاره کرد و گفت: در عرصه‌های اجتماعی نیز مشخصه‌های بسیج و بسیجی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا به صورت زیر رخ می‌نمایاند: "بسیج متن ملتی است که در مراکز نظامی و اجتماعی و دینی و آموزشی حضور دارد." در ضمن باید یادآور شد که بسیج، حرفه و شغلی که مستقیماً به بدنه سیاسی - اداری نظام وابسته باشد نیست، بلکه مجموعه وظایف و مسئولیت‌های فردی و جمعی است که تابعی از اهداف و ارزش‌های نظام است.

شهردار بندرعباس با تبریک این ایام به بسیجیان، تاکید کرد: فراگير شدن تفكر بسيجى كه همان اخلاص، ايمان به هدف، بالندگى و رشدآفرينى است، در ذهن همه افراد جامعه، حركتى هم‌سو را به دنبال دارد. فعاليت‌هاى اقتصادى، پيشرفت‌هاى نظامى، دستاوردهاى علمى و...، هر كدام بخشى از بدنه جامعه را ترميم مى‌كند، ولى روح حاكم بر تمام بخش‌ها، تفكر بسيجى است.

 


١٥:١٣ - شنبه ٤ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٣٧    /    تعداد نمایش : ٤٣٨خروج