صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس,اسلام,شیعیان,تسنن,عباس امینی زاده,وحدت,پیامبر,
شهردار بندرعباس:

وحدت، از ضروریات جهان اسلام است/ همگرایی‌ها باعث رفع مشکلات می‌شود

شهردار بندرعباس گفت: رخدادهای ناگوار در جهان امروز به خاطر افراطی‌گری است،که شیعیان و اهل تسنن آن را قبول ندارند.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس عباس امینی زاده صبح امروز در جمع مدیران شهرداری با بیان اینکه وحدت میان شیعه و سنی همواره مورد تاکید بزرگان انقلاب مانند امام ‌خمینی(ره) قرار گرفته است، گفت: وحدت اسلامی مهم‌ترین عامل پیروزی و پیشرفت اسلام است.

شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه دشمنان از وحدت و اتحاد جهان اسلام هراس و وحشت دارند و به همین دلیل است که همواره در پی اختلاف در بین مذاهب مختلف به ویژه سنی و شیعه هستند، ادامه داد: رخدادهای ناگوار در جهان امروز به خاطر افراطی‌گری است،که شیعیان و اهل تسنن آن را قبول ندارند.

وی با بیان اینکه امروزه مهمترین نیاز امت اسلام، وحدت و دوری از هر گونه اختلاف است، گفت: همگرایی بین مذاهب اسلامی باعث رفع این مشکلات می‌شود که مکتب ما و انقلاب اسلامی به دنبال همین مسله بوده و هستند.

امینی‌زاده با اشاره با اینکه در استان ما وحدت، همدلی و همزبانی بین مردم شیعه و سنی وجود دارد، ادامه داد: تحکیم فضای وحدت موجب آبادانی هر چه بیشتر در استان هرمزگان خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: وحدت بین شیعه و اهل سنت در استان هرمزگان به اوج خود رسیده و همواره شاهد ارتباطی به دور از هر گونه تنش و نارضایتی و اختلاف هستیم.

شهردار بندرعباس وحدت را یکی از ضروریات مهم جهان اسلام دانست، و افزود: انقلاب اسلامی با الگوگیری ازسیره پیامبر(ص)، در سایه وحدت، در اقشار و طوائف مختلف موجبات وحدت میان ملت‌های مسلمان را فراهم کرده است.

امینی‌زاده در پایان بیان کرد: در برابر اندیشه شوم برخی از افراد که به دنبال خدشه ‌دار کردن و انهدام جامعه اسلامی هستند، باید با اتحاد و همدلی رفتار کرد و این توطئه شوم دشمنان را نقش بر آب کنیم.

 


١٤:٣١ - شنبه ١١ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٥٤    /    تعداد نمایش : ٤٧١خروج