صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری,درخت,شهرداری بندرعباس,مصطفی خادم,جابجایی درختان,
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری:

دشمنی با درختان شهر زیاد است/ جریمه 85 مورد قطعی درخت

 

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس گفت: سرقت و کندن گل‌های فصلی، نهال‌ها و سایر مواردی که در بحث زیبایی منظر و فضای سبز شهری استفاده می‌شود، یکی دیگر از مشکلات مربوط به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مصطفی خادم با اشاره به مسئله قطع، خشک شدن و جابجایی درختان شهر بندرعباس، اظهار کرد: متاسفانه مشاهده شده که برخی از شهروندان و خصوصاً کسبه محترم، اقدام به خشکاندن و قطع درختان می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه این اقدام غیرمسئولانه در برخی موارد به وسیله گازوئیل موجب از بین رفتن درختان قدیمی و کهنسال می‌شود، افزود: هرچند خشکاندن و قطع درختان در موارد معدودی توسط کسبه یا شهروندان رخ می‌دهد، آما این اقدام نفی شده علاوه بر این که باعث تاثیر سوء در ریه‌های تنفسی شهر می‌شود، در کاهش سرانه فضای سبز نیز تاثیر دارد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقداماتی که لطمه سنگینی به فضای سبز شهری وارد می‌کند، قطع خودسرانه و بدون اخذ مجوز از این سازمان که به صورت غیرکارشناسی، توسط برخی ارگان‌ها انجام می‌گردد.

خادم ادامه داد: این در حالی است که برخی دستگا‌ه‌ها نامه‌ای به امضای دادستان بندرعباس را مبنی بر هرس درختان در هر نقطه که نیاز بدانند، در دست دارند.

وی تصریح کرد: سرقت و کندن گل‌های فصلی، نهال‌ها و سایر مواردی که در بحث زیبایی منظر و فضای سبز شهری استفاده می‌شود، یکی دیگر از مشکلات مربوط به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری است.

این مقام مسئول با بیان اینکه«متاسفانه دشمنی با درختان شهر زیاد است»، گفت: این در حالی است که بسیاری از مردم از کاستی‌های حوزه فضای سبز گلایه دارند.

خادم همچنین با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 85 مورد قطع درخت از سوی این سازمان با جریمه بر اساس حکم دادگاه روبرو شده است، توضیح داد: برای تامین آب مورد نیاز فضای سبز، خاک و غیره از سوی شهرداری بندرعباس سرمایه‌گذاری‌های زیادی شده و این اقدامات ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس اظهار کرد: امیدواریم سازمان‌های مردم‌نهاد و شهروندان به مبحث فضای سبز شهری نیز ورود کرده و در این زمینه فعال باشند.

خادم افزود: بر اساس درخواست نهادها یا شهروندان مبنی بر مزاحمت احتمالی درختان، این مسئله در کمیسیون مربوطه بررسی شده و نهایتا کمیسیون با قید ملاحظات، به هرس، جابجایی و یا در صورت نیاز، قطع درختان رای می‌دهد.

بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر بندرعباس، جریمه نقدی قطع هر اصله درخت حدود 15 میلیون ريال است.

 


١٥:٣٣ - شنبه ١١ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٥٥    /    تعداد نمایش : ٥٢٢خروج