صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس,معلولان,عباس امینی‌زاده,شهرداری,مناسب‌سازی,
شهردار بندرعباس:

نگاه به معلولان همراه با ترحم نباشد

 

شهردار بندرعباس گفت: ارتباط میان افراد و معلولان باید همراه احترام باشد و از ترحم به ایشان دوری شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با گرامیداشت روز جهانی معلولان اظهار کرد: معلولان باید فرصت رشد استعدادهای خلاّق هنری و فکری را در هر اجتماعی داشته باشند و این مسئله نیازمند نگاه ویژه مردم و مسئولان است.

وی با اشاره به اینکه استعداد معلولان باید در غنی‌سازی جامعه به کار گرفته شود، افزود: آنچه در ارتباطات اجتماعی با معلول باید در نظر گرفت، این است که ارتباط میان افراد و معلولان باید همراه احترام باشد و از ترحم به ایشان دوری شود.

شهردار بندرعباس ادامه داد: اشتغال هر فرد، موجب استقلال اقتصادی او می‌شود، به همین دلیل داشتن شغل، به هر شخص هویت و تشخّص اجتماعی بخشیده و در او، اعتماد به نفس به وجود می آورد.

امینی‌زاده با تاکید بر اینکه کمک و یاری رساندن به هم نوع، فضیلتی بزرگ است و در اسلام سفارش زیادی به آن شده، البته این کمک باید به حال کمک گیرنده مفید باشد و موجب ناراحتی او نشود، ادامه داد: کمک به افراد معلول، برداشتن همه موانع و مشکلات نیست، بلکه کمک به انجام کاری است که این افراد از عهده آن برنمی‌آیند.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری بندرعباس نیز در حد توان از افراد معلول در قالب نیروی کارمندی استفاده کرده و علاوه بر آن مناسب‌سازی معابر جدید و اصلاح معابر بر اساس نیاز معلولین را در دستور کار دارد.

 


١٦:٠٦ - يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٦٤    /    تعداد نمایش : ٤٦٨خروج