صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه آموزشی احیای قلبی و ریوی ویژه مدیران شهرداری بندرعباس

مدیر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس از برگزاری دوره آموزشی احیای قلبی و ریوی ویژه مدیران شهرداری بندرعباس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، حمیدرضا حیدری‌پوری در این ارتباط اظهار کرد: ایست قلبی تنفسی ممکن است برای هر فردی رخ دهد که بعضا این اتفاقات را در سطح جامعه بسیار مشاهده می کنیم، اما در صورتی که یک فرد دچار ایست قلبی تنفسی شود و اطرافیان او در 4 تا 6 دقیقه اول برای این فرد کار موثری انجام ندهند، عملا بعد از این 10 دقیقه حتی در پیشرفته‌ترین مراکز درمانی جهان نمی‌توان کاری برای بیمار انجام داد.

وی با تاکید بر آموز شاین اقدامات ساده حیاتی، افزود: بعد از رخ دادن این اتفاق به طور تقریبی در هر دقیقه ای که از زمان آن می گذرد، 6 تا 10 درصد احتمال بازگشت بیمار کاهش می یابد.

مدیر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس ادامه داد: در کشورهای پیشرفته آموزش احیای قلبی تنفسی همگانی شده و در اکثر مشاغل لازمه کسب مجوز کار، مسلط بودن بر شیوه احیای قلبی تنفسی یک بیمار دچار ایست قلبی است و باید هر دو سال یکبار این آموزش ها به روز شود.

حیدری‌پوری با بیان اینکه آموزش‌های ضروری مورد نیاز شهروندان، کارکنان و مدیران از سوی این مدیریت در حال پیگیری است، گفت: این دوره آموزشی نیر در همین راستا و با هدف آشنایی و کسب مهارت در احیای قلبی ریوی با حضور جمعی از مدیران شهرداری بندرعباس برگزار شده است.

وی در انتها نیز با تقدیر از همکاری مجموعه اورژانس استان در برگزاری این دوره آموزشی، عنوان کرد: بزودی نیز آموزش‌های شهروندی و همچنین آموزش‌های ویژه پرسنل و کارکنان مجموعه شهرداری در سطح گسترده‌تری ارایه می‌شود.


١٢:١٧ - چهارشنبه ٢٢ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٧٣١    /    تعداد نمایش : ٤٦٤خروج