صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

بهره‌برداری,شهرداری بندرعباس,عبدالرضا بهادر,امور فنی,زیربنایی,تقاطع غیر هم سطح,آسفالت,
بهادر خبر داد:

بهره‌برداری از فاز نخست میدان میوه و تره‌بار و تقاطع غیرهم‌سطح آزادگان

معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس از بهره‌برداری فاز نخست میدان میوه و تره‌بار همزمان با دهه فجر سال جاری خبر داد و گفت: همزمان با این ایام تقاطع غیرهم‌سطح آزادگان نیز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عبدالرضا بهادر در جلسه شورای شهر با اشاره به عملکرد حوزه عمرانی شهرداری بندرعباس، اظهار کرد: پروژه‌های عمرانی شهرداری بندرعباس به دو قسمت تقسیم شده که بخشی از آن پروژه‌های بزرگ شهر و بخشی از پروژه‌ها نیز به  مناطق سه‌گانه شهرداری‌ واگذار شده و در حال انجام است.

وی ضمن اشاره به برخی از پروژه‌های بزرگ عمرانی در حال اجرا، با بیان اینکه عملیات عمرانی تقاطع شهید بهشیتی(پل خواجو) بندرعباس که در طرح جامع ترافیکی شهر نیز مورد تاکید قرار گرفته، آغاز شده است، افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر 190 میلیارد ريال در حال انجام بوده و تاکنون تملک‌های مورد نیاز و اجرای راست‌گرد‌های این تقاطع اجرا شده است.

معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: عملیات حفاری این پروژه نیز بزودی شروع می‌شود و بهره‌برداری از آن با توجه به اینکه در یکی از ورودی‌های اصلی شهر واقع شده، در روان‌سازی ترافیک نقش بسزایی خواهد داشت.

بهادر با اشاره به اینکه تاسیسات زیرزمینی یکی از عمده مشکلات اجرای تقاطع‌های غیرهم‌سطح است، ادامه داد: محل اجرای تقاطع غیرهم‌سطح شهید بهشتی، یکی از بخش‌هایی است که بیشترین تاسیسات زیرزمینی برق و آب را دارد و شهرداری برای جلوگیری از هرگونه حادثه، موقعیت و نوع تاسیسات موجود در تمام نقاط مورد نظر از طریق «اسکن زیرزمینی» انجام شده است.

وی با بیان اینکه این تقاطع به صورت شمالی-جنوبی اجرا می‌شود، گفت: امیدواریم با توجه به اختصاص بودجه مورد نیاز این پروژه در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس در ادامه سخنانش با اظهار اینکه مناسب‌سازی ساحل خواجه عطا به عنوان یک پروژه بزرگ دیگر در حال انجام است، اضافه کرد: این بخش، کم عرض‌ترین قسمت بلوار ساحلی بندرعباس است که با بهره‌برداری از این پروژه علاوه بر حل مشکل ترافیک، خط کندرو، مسیر دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی به همراه فضای سبز مورد نیاز اجرا می‌شود.

بهادر اظهار کرد: دو قطعه زمین شامل یک قطعه در منطقه قادهار(ضلع جنوب کشتارگاه فعلی) و یک قطعه در ایسین(مجاورت نیروگاه خلیج‌فارس ایسین) در اختیار شهرداری قرار گرفته و هر دو قطعه جمعا بالغ بر 86 هکتار مناسب‌سازی شده است.

وی با اشاره به پیشرفت 75 درصدی پروژه میدان میوه و تره‌بار، ادامه داد: فاز نخست این پروژه به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های بزرگ شهرداری در دهه فجر سال جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس در ادامه نیز به انجام مراحل پایانی تقاطع غیرهم‌سطح آزادگان اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز طی ماه آینده به عنوان یک تقاطع نیمه‌شبدری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

بهادر افزود: اولین تقاطع زیرگذر شهر نیز با نام ابوموسی، بنا بر عدم توانایی پیمانکار، بر اساس مصوبه ماده 48 با مشخص شدن پیمانکار جدید، به عنوان یک پروژه شاخص ادامه می‌یابد و تا قبل از پایان سال جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی در ادامه نیز اظهار کرد: تعریض بلوار ساحلی حد فاصل بندر شهید حقانی تا میدان لارک یکی دیگر از پروژه‌های در حال اجرای شهرداری بندرعباس می‌باشد که این بخش با نام اولویت پنجم، مراحل انعقاد قرارداد را پشت سر گذاشته و بزودی نیز عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.

معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: ساخت فرهنگسرا در مناطق کمتر توسعه یافته یکی از اهداف شهرداری در این دوره مدیریتی است که احداث این پروژه در محله چاهستانی‌ها با پیشرفت 70 درصدی توسط این معاونت در حال انجام است.

بهادر با بیان اینکه ساختمان حوزه معاونت‌ها و شهرداری منطقه یک نیز توسط حوزه معانت امور عمرانی در حال انجام است، تصریح کرد: روکش آسفالت معابر شهر به عنوان یک مشکل اساسی شهر توسط این حوزه معاونت انجام شده و بالغ بر 90 درصد معابر اصلی شهر انجام شده است.

وی در همین ارتباط اظهار کرد: این اقدامات با در نظر گرفتن حفاری‌های آتی از سوی شهرداری و یا سایر ارگان‌ها انجام می‌شود. به عنوان مثال خیابان گاز یکی از معابری است که نیازمند روکش آسفالت است اما به دلیل حفاری‌های شرکت گاز و آب و فاضلاب در آینده نزدیک، روکش این خیابان پس از اتمام عملیات مورد نظر، انجام می‌شود.

معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس اضافه کرد: مکاتبات متعددی با شرکت آب و فاضلاب برای اصلاح درب منهول‌های آب است که با وجود انجام روکش آسفالت، این قسمت‌ها باعث نازیبایی معابر و بروز برخی مشکلات شده است.

بهادر بیان کرد: در بحث روکش آسفالت محلات نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و در محدوده منطقه دو و سه در حال انجام است.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره ارائه گزارش عملکرد حوزه عمرانی شهرداری بندرعباس، گفت: اجرای بلوار 45 متری پردیس نیز در مرحله خاک برداری بلوار و تملک مورد نیاز در محله نایبند، و پل خور شیلات در حال انجام است و تا دهه فجر بلوار مورد نظر به بهره‌برداری می‌رسد و تقاطع غیرهم‌سطح مورد نیاز در ادامه این پروژه نیز طی سال آتی به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس افزود: بهسازی و تکمیل پایانه مسافربری شهر بندرعباس نیز که جهت تکمیل از سوی شهرداری به دستور استاندار به اداره‌کل راه و شهرسازی واگذار شده، اما تاکنون هیچ اقدامی برای شروع صورت نگرفته است.

این مقام مسئول تاکید کرد: علیرغم این که مدیرکل راه و شهرسازی در جلسه استانداری اعلام کرده آماده دارد نسبت به تکمیل این پروژه با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان، مسئولیت کار را بپذیرد و شهرداری نیز بدنبال همین مسئله در چند مرحله مکاتبه جهت تحویل کار را با دستگاه مربوطه داشته، اما نتیجه‌ای حاصل نشده است.

 


١٥:٠٦ - يکشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٧٥٩    /    تعداد نمایش : ٦٧٥خروج