صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

باغ پرندگان,سازمان,سیما,منظر,فضای,سبز,شهری,بندرعباس,مصطفی خادم,آب و فاضلاب,شهرداری,
خادم:

باغ پرندگان دچار اندکی آبگرفتگی شد/ باغ پرندگان در مسیر سیلاب نیست

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بندرعباس گفت: آبگرفتگی روز گذشته در پارک جهاد، خسارت چندانی به باغ پرندگان وارد نکرده و تنها یک بخش کوچک از این پروژه دچار آبگرفتگی شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مصطفی خادم درباره مسئله آبگرفتگی روز گذشته در باغ پرندگان بندرعباس اظهار کرد: روز گذشته(یکشنبه) قطع برق تصفیه‌خانه بندرعباس باعث ورود حجم قابل توجهی آب به درون پارک جنگلی جهاد شد و بخشی از آب رها شده وارد باغ پرندگان شده است.

وی با اشاره به اینکه بر خلاف آنچه در برخی رسانه‌ها با بزرگنمایی و احتمالاً با هدف زیر سوال بردن پروژه باغ پرندگان بندرعباس منتشر شده، میزان آبگرفتگی در باغ پرندگان اندک است، افزود: خوشبختانه با توجه به مطالعات صورت گرفته و پیش‌بینی ورود آب به داخل مجموعه، دیوار دور باغ پرندگان استاندارد لازم را داشته و از وارد شدن خسارت بیشتر به مجموعه جلوگیری شده است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری خاطرنشان کرد: بر اثر آزاد شدن آب تصفیه‌خانه، بخش‌های قابل توجهی از پارک جهاد دچار آبگرفتگی شده و بخشی از قسمت در نظر گرفته شده برای طاووس‌ها دچار آبگرفتگی شده است.

خادم با تاکید بر اینکه اصطلاحات بکار برده شده در خبر مربوط به این مسئله بازی با کلمات برای جلب نظر مخاطبان است، تاکید کرد: با راه اندازی بخش پرندگان آبزی و کنارآبزی که دارای دریاچه مصنوعی است، آب ورودی حاصل از رهاسازی آب تصفیه‌خانه که در ضلع شمالی پارک جهاد قرار دارد، این مشکل نیز رفع می‌شود و سرریز آب ورودی، مانند همان حالت سابق، از باغ پرندگان و سپس از پارک جهاد خارج می‌شود.

وی به جوابیه شرکت آب و فاضلاب درباره این مسئله اشاره کرد و با بیان اینکه حجم آب ورودی در روز گذشته بسیار زیاد و غیر قابل پیش بینی بوده، گفت: در این جوابیه عنوان شده که باغ پرندگان در مسیر سیلاب ساخته شده، در حالی که تاکنون غیر از آب ورودی تصفیه‌خانه به پارک جهاد، هیچ آب ورودی دیگری به این باغ وجود ندارد و اگر سیلاب قرار باشد در منطقه جاری شود، ابتدا باید از تصفیه‌خانه که در ضلع شمالی پارک جهاد است، عبور کرده و بعد از آن وارد پارک جهاد و باغ پرندگان شود.

این مقام مسئول در انتها نیز تاکید کرد: پارک جهاد در حال حاضر نیز محلی برای استفاده عموم است و امکانات مورد نیاز در این محل بزودی تکمیل می‌شود.

 


١٥:٥٢ - دوشنبه ٤ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٤٧٩٩    /    تعداد نمایش : ٧٣٧خروج