صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر,منطقه,سه,شهرداری,بندرعباس,خدمات شهری,روح‌ا... مرادی‌زاده,بودجه,
مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس:

خدمات شهری، اولویت جدی شهرداری در سال آینده/ ارگان‌های دولتی عوارضات و بدهی را پرداخت کنند

 

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس با تاکید بر اینکه توجه به خدمات شهری اولویت جدی شهرداری بندرعباس طی سال آینده است، گفت: پرداخت عوارض از سوی سازمان‌های دولتی می‌تواند در دستیابی به اهداف و پاسخ به نیازهای مردم تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، روح‌ا... مرادی‌زاده در نشست خبری امروز اظهار کرد: بودجه شهرداری منطقه برای سال جاری رقمی حدود 80 میلیارد تومان است که این میزان برای سال آینده نیز همین مقدار پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری از این بودجه 42 میلیارد و 900 میلیون تومان به بخش عمرانی و 37 میلیارد و 100 میلیون تومان به بخش جاری اختصاص یافته است، افزود: بودجه سال آینده بر اساس شناسنامه محلات تدوین شده است.

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس از ساخت اولین سالن ورزشی چند منظوره در محله الشهدا خبر داد و در این زمینه عنوان کرد: تا پیش از این شهرداری بیشتر به دنبال ساخت زمین‌های ورزشی روباز و زمین‌های چمن بوده که با رویکرد جدید شهردار بندرعباس در ساخت سالن‌های ورزشی، امکان توسعه و ترویج ورزش و نشاط در محلات برای بانوان نیز ایجاد می‌شود.

مرادی‌زاده تصریح کرد: بودجه مورد نیاز برای ساخت دومین سالن ورزشی چند منظوره در محدوده منطقه سه شهرداری بندرعباس نیز در سال آینده در نظر گرفته شده و امیدواریم تا پایان این سال به اتمام برسد.

وی از اجرای فاز نخست تفرجگاه سورو به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های شاخص در حال انجام توسط شهرداری منطقه سه یاد کرد و گفت: احداث 2500 متر مسیر دوچرخه‌سواری و 3500 متر مسیر پیاده‌روی تنها بخشی از امکانات ایجاد شده در این پروژه است که در ضلع غربی پلاژ بانوان اجرا شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: یکی از رویکردهای جدی شهرداری بندرعباس، موضوع بازگشایی معابر بوده که در بودجه سال آینده، بازگشایی سه خیابان جدید در محلات سید کامل، سورو و پشت‌شهر مدنظر قرار دارد.

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس اضافه کرد: سال آینده شهرداری بندرعباس تمرکز زیادی به موضوع مبلمان شهری و خدمات شهری دارد که در این زمینه ایجاد المان‌های جدید، توسعه فضای سبز، نورپردازی‌های شهری و غیره در اولویت قرار دارد.

مرادی‌زاده با بیان اینکه زیباسازی و بدنه‌سازی محلات قدیمی نیز در دستور کار این مدیریت قرار دارد، بیان کرد: پرداخت عوارض از سوی سازمان‌های دولتی مانند اداره‌کل بنادر و دریانوردی که بالغ بر شش میلیارد تومان بابت ساخت و ساز و عوارضات مربوط به نوسازی در بندر شهید حقانی و باهنر به شهرداری بندرعباس بدهی دارد، می‌تواند در دستیابی به اهداف و پاسخ به نیازهای مردم تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

وی با تقدیر از مدیرکل راه آهن استان در پرداخت عوارضات شهرداری، تاکید کرد: برخی ارگان‌های دیگر نیز بدهی قابل توجهی به شهرداری بندرعباس دارند و طبق قانون موظف به پرداخت آن هستند و در یک مورد کلان دیگر، یک دستگاه حدود 12 میلیارد تومان بدهی به شهرداری بندرعباس دارد.

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس با بیان اینکه هیچ کدام از این دستگاه‌ها برای پرداخت عوارضات شهرداری منع قانونی ندارند و قانون‌گذار صراحتاً تاکید بر پرداخت حق شهر و شهروندان دارد، افزود: تنها در بخش تنظیف شهری و جمع‌آوری زباله منطقه سه، حدود 385 نفر نیروی کارگری مشغول به کار هستند و روزانه 40 میلیون تومان در این بخش هزینه می‌شود.

مرادی‌زاده از پاکسازی محلات به صورت هفتگی توسط شهرداری‌های نواحی این منطقه خبر داد و اظهار کرد: تفکیک زباله و هماهنگی با سازمان مدیریت پسماند شهرداری جهت تحویل، تنها خواسته شهرداری از شهروندان است، زیرا انجام این کار باعث کاهش هزینه‌های جاری شهرداری در بخش تنظیف و جمع‌آوری زباله می‌شود و در این صورت می‌توان به سایر حوزه‌های شهری کمک بیشتری کرد.

این مقام مسئول از احداث پارک اختصاصی کودک و سایر پارک‌های موضوعی تخصصی در سطح این منطقه به عنوان اولویت‌های شهرداری منطقه سه یاد کرد و ادامه داد: ساماندهی ورودی‌های شهر در منطقه سه شامل بلوار راه‌آهن و ورودی غربی شهر نیز در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس در ادامه نیز از ساخت پارک محله‌ای در تپه ا... اکبر خبر داد و بیان کرد: ساماندهی فلافل‌فروشی‌های خیابان 22 بهمن نیز یکی دیگر از اقداماتی است که مدنظر شهرداری منطقه سه قرار دارد، اما برای این کار سایر دستگاه‌ها مانند آب و فاضلاب، توزیع برق و مرکز بهداشت نیز باید مشارکت کنند.

مرادی‌زاده اظهار کرد: پاکسازی خورهایی که در سطح منطقه سه است، به صورت دوره‌ای و روزانه توسط نیروهای شهرداری انجام می‌شود، اما برای بهبود وضعیت از شهروندان تقاضا داریم در حفظ پاکیزگی شهر از طریق قرار دادن زباله‌ها در مکان‌ها و زمان مشخص و تشویق سایر شهروندان به این امر، سهیم باشند.

وی بیان کرد: در بحث فرهنگسازی نیز طبق قرارداد جدید با پیمانکاران بخش تنظیف، مقرر شده که شش آموزشگر و تسهیل‌گر در سطح منطقه به صورت چهره به چهره و از طریق مراجعه به درب منازل، اقدامات فرهنگی و ترویجی را انجام دهند.

مدیر شهرداری منطقه سه بندرعباس در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر وضعیت تعامل بین دستگاهی از سوی شهرداری با سایر ارگان‌ها، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با مدیران آب و برق در سطح منطقه همکاری و تعامل بسیار نزدیکی داریم.

مرادی‌زاده با تاکید بر اینکه تقدیر و تجلیل از مفاخر، بازیکنان تیم‌های ملی، نخبگان علمی، هنرمندان و... که در سطح منطقه سه سکونت دارند را به عنوان یک وظیفه می‌دانم، بیان کرد: شهروندان بندرعباسی، مردمانی بسیار شریف و خون‌گرم هستند و در سطح این منطقه حتی شهروندانی داریم که در اداره شهر و ایجاد برخی زیرساخت‌ها مشارکت دارند.

وی در این زمینه عنوان کرد: آبیاری و نگهداری دو فضای سبز در محله سورو بندرعباس توسط اهالی این منطقه انجام می‌شود که جای تقدیر دارد.

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس در ادامه نیز به مسئله شهرک پیامبر اعظم اشاره و تاکید کرد: طبق قانون، راه و شهرسازی باید پس از ساخت و تکمیل این مجموعه، برای نگهداری شهرک را تحویل شهرداری بدهد، با این وجود شهرداری ارایه یک سری از خدمات را در این شهرک آغاز کرده است.

مرادی‌زاده اظهار کرد: در سال 97 نیز بخشی از بودجه را برای انجام امور این بخش در نظر گرفته‌ایم.

 


١٣:٠٩ - سه شنبه ١٩ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٦٤    /    تعداد نمایش : ٦٦٩خروج