صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

معاون,خدمات,شهری,شهرداری,بندرعباس,اسماعیل,موحدی‌نژاد,نشست خبری,پاسخگویی,ساماندهی,ساحل,
معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس:

فعالیت‌های حوزه خدمات شهری برنامه‌محور می‌شود/ همراهی شهروندان در نگهداشت شهر ضروری است

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: همراهی شهروندان در نگهداشت شهر ضروری است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، اسماعیل موحدی‌نژاد در نشست خبری ضمن تقدیر از رسانه‌ها در انعکاس اخبار و اقدامات شهرداری بندرعباس، اظهار کرد: پاسخگویی به رسانه‌ها امری ضروری است و هر زمان که نیاز به شفاف‌سازی و برقراری ارتباط با رسانه‌ها باشد، به وظایف خود عمل می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه عوامل متعددی در پدیدآور شدن برخی از مشکلات امروز جامعه شهری نقش دارند که منشاء آن دستگاه اجرایی یا افراد خاصی نیستند، افزود: در بروز برخی از مشکلات و ناهنجاری‌ها هرکدام از ما به عنوان شهروند و در مسئولیت خود به عنوان مدیران مستقیم این مسئله دخیل هستیم.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با تاکید بر اینکه پاسخگویی به درخواست‌ها و نیازهای شهروندان باید با فعالیت‌های برنامه‌محور همراه باشد و در هر زمینه آسیب‌شناسی شود، ادامه داد: نگاه سنتی و درگیری به روزمرگی نمی‌تواند گره‌گشای مشکلات مردم باشد.

موحدی‌نژاد با تاکید بر هماهنگی میان دستگاه‌های مرتبط با موضوعات شهری، بیان کرد: به عنوان مثال، برای ساماندهی بازارچه 22 بهمن نیاز است تا استانداری، فرمانداری و چند دستگاه دیگر نیز همکاری و مشارکت داشته باشند.

ایجاد مدیریت امور ساحل در شهرداری بندرعباس

وی از ایجاد مدیریت امور ساحل در معاونت خدمات شهری شهرداری بندرعباس خبر داد و گفت: شهردار بندرعباس تاکید زیادی بر مسئله ساحل و ساماندهی این بخش دارد که در این زمینه برنامه‌ریزی و مطالعات مورد نیاز در حال انجام است، زیرا از نظر ما نیاز است وضعیت ساحل بهبود یابد.

همراهی شهروندان در نگهداشت شهر ضروری است

موحدی‌نژاد با تاکید بر اینکه همراهی شهروندان در نگهداشت شهر ضروری است، گفت: در حال حاضر مهمترین اولویت‌های حوزه خدمات شهری، تنظیف شهر، فضای سبز و مسئله سگ‌های بدون صاحب است که برای مسئله ساماندهی سگ‌های بدون صاحب، اقدامات قابل توجهی صورت گرفته و منتظر هماهنگی جهت مشارکت سایر دستگاه‌ها هستیم.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با اظهار اینکه طرح مطالعاتی ساحل در دو فاز انجام می‌شود، ادامه داد: در راستای ساماندهی ساحل چند پروژه مانند پلاژ بانوان، مجموعه‌ تفریحی و غیره اجرا شده و پروژه‌هایی مانند احداث اسکله تفریحی پارک آبی و غیره نیز در حال انجام است.

موحدی‌نژاد با اشاره به جدی‌تر شدن فعالیت‌ها در حوزه مدیریت نظارت  بر خدمات شهری تصریح کرد: تشدید نظارت‌ها، برخوردها و جریمه‌ها با نگاه ویژه به مسئله آموزش یکی دیگر از برنامه‌های این بخش است.

نظارت بر فعالیت پیمانکاران تنظیف جدی‌تر می‌شود

این مقام مسئول گفت: تنظیف شهر و جمع‌آوری زباله یکی از اصلی‌ترین درخواست‌های شهروندان است که در این زمینه نیز علاوه بر تشدید نظارت‌ها، بازدیدهای هفتگی از هر منطقه و رفع نواقص و مشکلات با حضور مدیران مناطق، معاونان خدمات شهری و سایر مدیران مربوطه انجام می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس افزود: در این بازدیدها وضعیت کارگران تنظیف و ماشین‌های جمع‌آوری زباله و ماشین‌آلاتی که در تعهد پیمانکار است، بررسی و نسبت به نواقص رسیدگی می‌شود.

وی با اشاره به جداسازی مدیریت زیباسازی شهرداری بندرعباس و ادغام این مدیریت با سازمان پارک‌ها و فضای سبز، بیان کرد: با تشکیل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تمرکز بیشتری به حوزه منظر و سیمای شهری می‌شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در راستای توسعه فضای سبز شهری و بهبود وضعیت این بخش نیز اقداماتی مانند احداث آبشیرین‌کن در سطح سه منطقه انجام شده و علاوه بر آن نیز با پیگیری‌های فراوان و دستور اکید استاندار و همچنین همراهی شرکت آب و فاضلاب استان، 200 لیتر بر ثانیه از پساب فاضلاب به این مسئله اختصاص یافته که نیازمند تصفیه ثانویه است.

موحدی‌نژاد بیان کرد: در بحث مدیریت تخلفات شهری نیز که یکی دیگر از زیرمجموعه‌های این معاونت است، رویکرد جدیدی در پیش گرفته شده و بر اساس قوانین، شهرداری از طریق این مدیریت اقدام به جمع‌آوری کودکان کار، معتادها، اتباع بیگانه غیرمجاز و تکدی‌گران می‌کند.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس بیان کرد: روزانه با هماهنگی پلیس، بهزیستی و فرمانداری بندرعباس اقدام به جمع‌آوری این افراد می‌شود که بر اساس قانون شهرداری موظف است مدت کوتاهی این افراد را نگهداری کرده و پس از آن تحویل کمپ ترک اعتیاد، بهزیستی و سایر نهادهای مرتبط دهد.

وی همچنین از فعالیت دو سرپناه ویژه زنان بدون سرپرست و خیابانی در بندرعباس خبر داد.

موحدی‌نژاد همچنین عنوان کرد: بزودی طی اعلام عمومی، شهروندان در تعیین اولویت‌های حوزه خدمات شهری اعلام نظر خواهند کرد و برنامه‌های این معاونت بر اساس درخواست مشخص مردم دنبال می‌شود.

 


١٦:٢٢ - يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٧٢    /    تعداد نمایش : ٦٦٣خروج