صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

معاون,خدمات,شهری,شهرداری,بندرعباس,انتصاب,اعضای,جدید,هیئت,مدیره,شورای,سازمان‌,اسماعیل,موحدی‌نژاد,
معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس خبر داد:

انتصاب اعضای جدید هیئت مدیره و شورای سازمان‌های زیرمجموعه خدمات شهری

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس از انتصاب اعضای جدید هیئت مدیره و شورای سازمان‌های زیرمجموعه این معاونت با در نظر گرفتن ابلاغ جدید وزارت کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، اسماعیل موحدی‌نژاد در مراسم تقدیر از اعضای سابق شورا و هیئت‌مدیره سازمان‌های زیرمجموعه معاونت خدمات‌شهری و معرفی اعضای جدید این شوراها و هیئت‌مدیره‌ها که در سالن جلسات شهرداری مرکزی برگزار شد، اظهار کرد: در راستای اجرای سیاست‌های راهبردی مقام معظم رهبری مبنی بر اصلاح نظام اداری، این سیاست‌ها در اردیبهشت ماه سال جاری از سوی وزارت کشور به شهرداری‌ها ابلاغ شد.

وی با اشاره به اینکه پس از این ابلاغ رسمی وزارت کشور نیازمند تغییراتی در ساختار شهرداری بندرعباس بوده‌ایم، افزود: بخشی از این تغییرات در بخش‌های مختلف اعمال شده اما در بخش‌هایی مانند هیئت مدیره و شورای سازمان‌ها نیز یک سری موارد جدید عنوان شده، که ملزم به اجرای آن هستیم.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با بیان اینکه تغییرات مورد نیاز بر اساس ابلاغ وزارت کشور در بخش‌های مختلف شهرداری در حال انجام است، ادامه داد: بر اساس ابلاغیه وزارت کشور، از این پس امکان عضویت شاغلین در دستگاه‌های نظارتی و حاکمیتی در شورا و هیئت مدیره سازمان‌های شهرداری وجود ندارد.

موحدی نژاد با بیان اینکه طبق همین روند، اعضای جدید هیئت مدیره و شورای سازمان‌های زیرمجموعه خدمات شهری شهرداری بندرعباس مشخص شده است، تصریح کرد: بر این اساس، بررسی و تصمیم‌گیری درباره برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت سازمان، بررسی و تایید بودجه، بررسی و تایید صورت‌های مالی، پیشنهاد حسابرسی مالی، بررسی و تایید ساختار تشکیلاتی پیشنهادی سازمان، تایید نرخ سازمان و ارایه به شورای شهر، تایید معاملات در حد نصاب معاملات عمده با رعایت قانون، تایید مصوبات هیئت مدیره درخصوص اخذ وام و تایید مصوبات هیئت مدیره در خصوص افتتاح حساب‌های بانکی جزو وظایف شورای سازمان‌ها مشخص شده است.

این مقام مسئول گفت: شورای هر سازمان متشکل از پنج نفر بوده که دو نفر شخصیت حقوقی، یعنی شهردار به عنوان رییس شورا و معاون خدمات شهری نائب رییس آن است و سه نفر از مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با هر سازمان نیز به عنوان صاحب‌نظر در این شورا عضویت خواهند داشت.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس تصریح کرد: هیئت مدیره هر سازمان نیز متشکل از سه نفر می‌باشد که در سازمان‌های زیر مجموعه خدمات شهری، معاون مربوطه به عنوان رییس، رییس سازمان دبیر و یک نفر نیز صاحب‌نظر در موضوع مربوطه سازمان عضویت خواهند داشت.

 


١٦:٠٧ - سه شنبه ٣ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩٠٥    /    تعداد نمایش : ٨٤٤خروج