صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

بودجه,سال,1397,شهرداری,بندرعباس,شورای,اسلامی,شهر,محسن,یکتاپور,معاون,برنامه‌ریزی,توسعه,سرمایه,انسانی,
در جلسه علنی ظهر امروز شورای اسلامی شهر بندرعباس صورت گرفت:

تقدیم بودجه سال 1397 شهرداری بندرعباس به شورای اسلامی شهر

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس گفت: اجرای فاز اول تصفیه خانه انتقال پساب فاضلاب، طراحی و اجرای شهر بازی، احداث دارالقرآن و فرهنگسرا، احداث پارک صدف و برکه‌گرد از پروژه‌های شاخص سال 1397 این شهرداری می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس محسن یکتاپور در این ارتباط با بیان اینکه راهبرد تدوین بودجه سال 1397 شهرداری بندرعباس با تاکید بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، گفت: سیاست‌گذاری، نظارت، شفاف‌سازی، نظام‌مند بودن بودجه، رعایت حقوق شهروندان در نظام اداری و افزایش مشارکت شهروندان در تامین هزینه و اداره امور شهر از اهداف و سیاست‌های تهیه و تدوین بودجه سال 1397این شهرداری است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس با تصریح اینکه بودجه سال 1397 شهرداری بندرعباس 5 هزار و 702 میلیارد ريال می‌باشد، بیان کرد: از این مبلغ بودجه شهرداری مرکزی و مناطق سه‌گانه 4 هزار و 900 میلیارد ريال را به خود اختصاص داده و مبلغ 802 میلیارد ريال به سازمان‌های این شهرداری تعلق گرفته است.

وی در ادامه افزود: جلب مشارکت و همکاری بخش‌خصوصی، اجرای نظام درآمد شهر با رویکرد تقویت وصول عوارض و درآمدهای پایدار و قانونی و هدایت منابع به سوی پروژه‌های اولویت‌دار از ویژگی‌های بودجه 97 این شهرداری می‌باشد.

یکتاپور با اشاره به اینکه شهرداری در سال 1397 به بهبود محیط شهری نگاه ویژه‌ای داشته است، تصریح کرد: این بخش شامل فضای‌سبز و درختکاری معابر، خرید مبلمان و نمادهای شهری، اجرای پارک‌های موضوعی، زیباسازی سطح شهر و توسعه شبکه آبیاری تحت فشار می‌باشد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس به افزایش بودجه دربرنامه تامین تاسیسات ایمنی و حفاظتی شهر وبرنامه ایجاد تاسیسات و تسهیلات شهری که شامل تکمیل و تجهیز سامانسرا، مرکز کنترل ترافیک، ساختمان مدیریت بحران و ساماندهی صنوف مزاحم و ... می‌باشد، که در بودجه 1397 توجه ویژه‌ای به آن شده است و در اين برنامه‌ها رشد قابل توجهی داشته است.

وی با بیان اینکه یکی از پروژه‌های شاخص سال 1397 شهرداری بندرعباس، تکمیل تقاطع‌های هم‌سطح و غیر هم‌سطح می‌باشد، ادامه داد: اجرای فاز اول تصفیه خانه انتقال پساب فاضلاب جهت آبیاری فضای سبز شهر بندرعباس، طراحی و اجرای شهر بازی، احداث دارالقرآن و فرهنگسرا، احداث پارک صدف و برکه‌گرد، ساماندهی، مرمت و لایروبی خورهای سطح شهر، احداث ورزشگاه و باشگاه ورزشی شهرداری و آماده سازی و دیوار کشی زمین صنوف مزاحم و زیرسازی، روکش و آسفالت محلات و معابر سطح شهر از دیگر پروژه‌های شاخص در سال 1397 این شهرداری می‌باشد.

 


١٩:١٧ - سه شنبه ٣ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩٠٦    /    تعداد نمایش : ٧٣٦خروج