صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر,منطقه,دو,شهرداری,بندرعباس,خبر,نشست خبری,مهدی رنجبری,نخستین,پارک,سنگی,دهه,مبارک,فجر,
مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس خبر داد:

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین فضای سبز محله‌ای بندرعباس/ بافت فرسوده ارائه خدمات شهری را با چالش مواجه می‌سازد

مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس گفت: نخستین پارک سنگی شهر بندرعباس با 85 درصد پیشرفت فیزیکی در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس مهدی رنجبری در نشست خبری پیش از ظهر امروز با بیان اینکه از هفته دولت تاکنون، 13 میلیارد و 500 میلیون تومان در حوزه اجرای پروژه‌های عمران شهری و 11 میلیارد و 700 میلیون تومان در حوزه خدمات شهری هزینه شده است، گفت: ماهیانه یک میلیارد و 400 میلیون تومان برای تنظیف در حوزه خدمات شهری منطقه دو هزینه می‌شود که به عبارتی روزانه 43 میلیون تومان هزینه تنظیف می‌شود، که این رقم بسیار بالاست.

مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس در ادامه گفت: 108 هزار مترمربع آسفالت با اعتبار پنج میلیارد و 367 میلیون تومان در سطح معابر محلات منطقه دو شهر بندرعباس انجام شده است.

وی با بیان اینکه سرانه زباله بندرعباس، یک و نیم برابر نرم کشوری است، ادامه داد: از شهروندان خواستاریم که در زمینه تولید، تفکیک و جمع‌آوری زباله‌های تر و خشک با مجموعه شهری همکاری بیشتری داشته باشند.

رنجبری از احداث بزرگ‌ترین فضای سبز محله‌ای بندرعباس با مساحت 25 هزار مترمربع خبر داد و افزود: این فضای سبز در کوی امیر شهرک امام رضا(ع) با اعتبار بالغ بر چهار میلیارد و 500 میلیون تومان به‌عنوان نخستین پارک سنگی شهر بندرعباس با 85 درصد پیشرفت فیزیکی از شاخص‌ترین پروژه‌های شهرداری بندرعباس است که در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس زمین ورزشی ساحلی که در کنار پارک سنگی کوی امیر قرا گرفته را یکی دیگر از پروژه‌های قابل بهره‌برداری در دهه مبارک فجر دانست و افزود: این پروژه که با اعتبار بالغ بر450 میلیون تومان احداث شده و به نام شهدای مدافع حرم مزین گردیده است.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: زمین چمن مصنوعی شهرک نور جنب دانشگاه سما با اعتبار بالغ بر 400 میلیون تومان و پیشرفت 70 درصدی از دیگر پروژه‌های آماده بهره‌برداری در دهه مبارک فجر امسال این منطقه می‌باشد.

رنجبری با تصریح این موضوع که 73 درصد از بافت فرسوده شهر بندرعباس در محدوده منطقه دو قرار دارد، عنوان کرد: کلنگ‌زنی پروژه عمرانی برکه‌گرد، کلنگ‌زنی پارک بزرگ ساحلی به مساحت یک و نیم هکتار، کلنگ‌زنی فرهنگسرای سه‌راه برق با چهار هزار و 500 مترمربع زیربنا در زمینی به مساحت 11 هزار مترمربع، برنامه‌های دهه فجر سال جاری شهرداری منطقه دو است.

وی با تاکید بر این موضوع که بافت فرسوده با توجه به شرایط خاصی که دارد، عملاً ارائه خدمات شهری را با چالش مواجه می‌سازد، ادامه داد: بیشترین بوی تعفن خور گورسوزان ناشی از وارد شدن فاضلاب‌های خانگی به این خور می‌باشد.

مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس ادامه داد: برای رفع این معضل، شهرداری با اداره آب و فاضلاب شهری به توافق رسیده‌ و پیمانکاری برای تصفیه پساب فاضلاب مشخص گردیده که بعد از تصفیه برای آبیاری فضای سبز در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد.


٢٠:٣٨ - سه شنبه ٣ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩٠٨    /    تعداد نمایش : ٧٥٩خروج