صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

افتتاح و بهره برداری از سه پروژه عمران شهری در بندرعباس

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی زاده، شهردار بندرعباس در این آیین، ضمن بزرگداشت ایام الله دهه فجر، توسعه عمران و آبادانی شهری را نیازمند ارتقای سطح مشارکت عمومی دانست و گفت: مشارکت عمومی حوزه گسترده ای نظیر مشارکت مردم، مشارکت بین دستگاهی، مشارکت سرمایه گذاران، مشارکت تصمیم گیران و مشارکت کارکنان را شامل می شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با حمایت همه و همراهی همه عوامل ازجمله شورای اسلامی شهر، دستگاه های اجرایی و مشارکت و همراهی مردم اتفاقات خوبی در سطح شهر اتفاق افتاده است، افزود: ادامه این روند و شتاب بخشی به آن مستلزم افزایش مشارکت عمومی است

شهردار بندرعباس با اشاره به ضرورت احداث ساختمان ناحیه دو شهرداری منطقه یک، عنوان کرد:بر اساس سیاست گذاری هایی که با حمایت شورای شهر در شهرداری بندرعباس صورت گرفته است، کارآمدی سیستم اداری سرلوحه کار قرار دارد و برای تقویت کارآمدی سیستم اداری عوامل متعددی از جمله امکانات و فضای مناسب دخیل است.

وی ادامه داد: برای رفع کمبودها و تقویت کارآمدی، برنامه احداث فضاهای جدید برای خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم در دستور کار قرار قرار گرفت که احداث ساختمان شهرداری ناحیه دو منطقه یک در همین رابطه است.

امینی زاده از حل مشکلات خرد محلات در نواحی به عنوان یکی دیگر از اهداف راه اندازی این ساختمان نام برد و بیان کرد: چارت نواحی به گونه ای طراحی شده است که قادر باشد ابعاد مختلف خدمت رسانی به شهروندان را در بر گیرد.

وی توسعه زیر ساخت های خدمات رسانی شهرداری را هدف دیگر ساخت ساختمان نواحی برشمرد و افزود: با احداث این گونه فضاها، دسترسی شهروندان محلات به متولیان امور شهری سهل و آسانتر خواهد شد.

پویافر، فرماندار بندرعباس نیز با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: ارائه خدمات به مردم به عنوان ولی نعمتان و سرمایه های اصلی انقلاب و نظام باید روز به روز بیشتر و مطلوب تر باشد.

وی با تشریح آثار و برکات انقلاب، تصریح کرد: هرچند تاکنون خدمات فراوانی برای مردم از سوی دستگاه های مختلف ارائه شده اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله وجود دارد.

 فرماندار بندرعباس افزود: همان طور که امام(ره) نوید روزهای خوب را به مردم می داد، امروز که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب هستیم تفاوت بین ارائه خدمات در زمان گذشته با آن چه که در نظام جمهوری اسلامی صورت می پذیرد کاملا مشهود و ملموس است.

وی از مردم به عنوان رکن اساسی و رکین انقلاب و نظام یاد کرد و گفت: اگر امروز مردم مطالبه ای را مطرح می کنند، خواسته به حقی است که باید به بهترین شکل ممکن به آن پاسخ داده شود.

پویافر اذعان کرد: هرچه سطح خدمات رسانی به لایه های پایین مدیریتی تفویض شود و مردم بتوانند راحت تر خدمات دریافت کنند در آن صورت هم سطح رضایتمندی و هم مشارکت عمومی مردم تاثیرگذار خواهد بود.

وی بر تلاش جهادگونه مسئولان به ویژه متولیان امور شهری برای داشتن شهری مطلوب با دریافت پکیج خدمات کامل تاکید کرد و افزود: این اتفاق با تصویب لایحه مدیریت واحد شهری محقق خواهد شد.

مهندس ارجمند، شهردار منطقه یک نیز از سیاست «ناحیه محوری» به عنوان مهمترین اولویت شهرداری برای ارائه خدمات هرچه بهتر به شهروندان نام برد و گفت: برای عملیاتی کردن این سیاست به دو مولفه «اصلاح ساختاری» و «اصلاح فضاها برای ارائه خدمات در شان شهروندان» نیاز بود که احداث ساختمان ناحیه دو به همین منظور صورت گرفته است.

وی افزود: ساختمان شهرداری ناحیه دو با  590 متر مربع زیربنا، بیش از هزار و 800 متر مربع فضای سبز و هزار و 100 متر مربع راه دسترسی با اعتبار 950 میلیون تومان احداث شده است.

شهردار منطقه یک اضافه کرد: به مناسبت دهه فجر بیش از 40 پروژه عمران شهری نظیر زمین های ورزشی، فضای سبز، پیاده رو سازی و ... در منطقه یک به بهره برداری می رسد.

سرکار خانم شهابی پور، شهردار ناحیه دو منطقه یک نیز ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در این آیین، گفت: سیاست ناحیه محوری می تواند در تقویت رابطه متولیان امور شهری و شهروندان و ارائه خدمات مطلوب و سریع بسیار موثر بسیار موثر واقع شود.

وی با قدردانی از شهردار بخاطر انتخابش به عنوان یک خانم در پست مدیریت ناحیه دو شهرداری، تاکید کرد: به گونه ای عمل خواهم کرد که هم مدیریت شایسته بانوان و هم سیاست ناحیه محوری را با قدرت هرچه تمامتر به منصه ظهور بگذارم.

بهره برداری از ساختمان خدمات شهری شهرداری منطقه یک واقع در چهار راه گفتگوی تمدن ها که با زیربنای  260 متر مربع و محوطه سازی هزار و 100 متر مربع و با صرف اعتبار پنج میلیارد و 500 میلیون تومان از دیگر پروژه های افتتاحی امروز بود.

 سومین پروژه نیز مربوط به احداث زمین چمن مصنوعی محله حاشیه نشین سنگ کن شرقی بود که با 950 مترمربع زیربنا و اعتبار 30 میلیون ریال در محدود پشت فرودگاه بین المللی بندرعباس بود که با حضور اهالی و مسئولان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

امینی زاده شهردار بندرعباس در آیین افتتاح این زمین، ضمن قدردانی از مشارکت عمومی بسیار خوب شهروندان ساکن در محله سنگ کن در عرصه های مختلف با مجموعه شهرداری، گفت: این پروژه با حمایت های اعضای شورای شهر در راستای توسعه ورزش در بین جوانان محله اجرا شد.

وی با بیان اینکه شهرداری بندرعباس درصدد به حداقل رساندن مشکلات محلات حاشیه نشین است، افزود: تمام تلاش مجموعه شهرداری ارائه خدمت مطلوب به همه شهروندان به ویژه ساکنان محلات قدیمی و بافت های فرسوده است.

حجت الاسلام اسلامی امام جماعت مسجد امام جعفر صادق(ع) محله نخل ناخدا نیز با استناد به حدیثی از امام حسین(ع)، گفت: در انجام کار نیک از یکدیگر سبقت بگیرید که از باقیات الصالحات است.

وی ضمن قدردانی از خدمات رسانی شهرداری در محلات حاشیه نشین، از سنددار نبودن منازل مسکونی و آسفالت کوچه ها و معابر محله به عنوان دو خواسته مهم اهالی سنگ کن شرقی از شهرداری یاد کرد و خواستار چاره اندیشی شهردار در این زمینه شد که شهردار منطقه یک در پاسخ اذعان کرد که در راستای رفع مشکل سند منازل نشست های منعددی با حضور مالکین و اهالی برگزار و به نتیجه خوبی در این زمینه رسیده ایم و اگر در نشست با مسکن و شهرسازی وارد شدن این محله در محدوده خدماتی شهرداری مصوب شود عملیات اجرایی آسفالت معابر نیز آغاز خواهد شد.

 


٠٩:٥٦ - پنج شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩٧٣    /    تعداد نمایش : ٥٩٠خروج