صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری,نهاد,مردم,دیتا,سنترمرکزی,شهر,بندرعباس,شهرداری,امینی زاده,
شهرداری، نزدیکترین نهاد به مردم/ دیتا سنتر مرکزی شهر بندرعباس ساخته خواهد شد

 شهردار بندرعباس گفت: شهرداری، نزدیکترین نهاد به مردم در زمینه ارائه خدمات عمومی و رفاهی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندرعباس عباس امینی‌زاده شهردار بندرعباس در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) این شهرداری با بیان اینکه در دنیای امروز، رشد فناوری اطلاعات موجب شده تا سازمان‌ها، چارچوب فعالیت‌های خود را با فناوری‌ها هم‌راستا نمایند، گفت: سازمان‌های بزرگ و مهم نظیر شهرداری‌ها که قلب تپنده شهر محسوب می‌شوند، باید خود را با دنیای الکترونیک و مجازی هماهنگ نمایند.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه ورود به عرصه شهر الکترونیک به سادگی میسر نمی‌شود و این تغییر فرایند، چالش‌هایی را نیز به همراه خواهد داشت، افزود: با توجه به اینکه در چهار سال گذشته توانستیم زیرساخت‌های خوبی برای این امر فراهم کنیم اما هنوز به نقطه مورد نظر نرسیده‌ایم.

امینی‌زاده با تصریح اینکه شهرداری نزدیکترین نهاد به مردم در زمینه ارائه خدمات عمومی و رفاهی است، تاکید کرد: توسعه شهرداری الکترونیک، زمینه ایجاد مدیریت یکپارچه شهری و رضایت شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

در ادامه این آیین مهدی عسکری زاده، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان با بیان اینکه لازمه ایجاد شهر هوشمند داشتن تعامل مناسب سازمان‌ها و نهادها با دانشگاه و شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات باید به سمت خلق ثروت برود تا بتواند در کنار ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان یک منبع اقتصادی برای شهرداری باشد.

مدیر ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان هرمزگان با تاکید بر اینکه در شهرداری بندرعباس در حوزه فناوری اطلاعات کارهای بزرگی انجام شده و همچنین شهردار بندرعباس نسبت به مقوله شهر هوشمند نگاه مثبتی داشته است، تصریح کرد: شهرداری بندرعباس در چهار سال گذشته نسبت به تامین زیرساخت‌های شهر الکترونیک تلاش‌های قابل تحسین داشته است و هم‌اکنون زمان به ثمر نشستن این تلاش‌هاست.

عسکری زاده با اشاره به اینکه به زودی دیتا سنتر مرکزی شهر بندرعباس ساخته خواهد شد و به صورت رایگان در اختیار سازمان‌ها و نهادها قرار خواهد گرفت، افزود: 80 درصد قراردادهای حوزه آی تی در استان هرمزگان مربوط به شرکت‌هایی است که دفتر آنها خارج از استان قرار گرفته و عملاً ارزش افزوده آنها در استان‌های دیگر است.

در پایان این آیین، مرکز مانیتورینگ شبکه ارتباطی شهرداری بندرعباس، سامانه عوارض خودرو و  وای‌فای رایگان در خط ساحلی  (زیر پرچم)شهر بندرعباس به بهره‌برداری رسید.

 


٢٠:٥٣ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩٨٣    /    تعداد نمایش : ٤٢١خروج