صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار,بندرعباس,مهندسین,ایرانی,اسلامی,پنجم,اسفندماه,عباس,امینی‌زاده,
شهردار بندرعباس:

مهندسین میراث‌داران دانش و تمدن ایرانی اسلامی هستند

شهردار بندرعباس گفت: مهندسین، امروز به عنوان میراث داران این دانش و تمدن ایرانی و اسلامی، پای در راه این بزرگان نهاده و هر چه در توان دارند برای ساختن و پرداختن این سرزمین کهن به میدان آورند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با گرامیداشت پنجم اسفند ماه، روز گرامیداشت خواجه نصیرالدین طوسی، با تبریک این روز به همه مهندسان جامعه، اظهار کرد: پنجم اسفندماه، خجسته میلاد دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی، روز مهندس نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه بدون شک نامگذاری روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی به عنوان شخصیتی نمونه و الگو در مهندسی کهن ایران اسلامی، به نام روز مهندس، در راستای توجه به نقش والا و ارزشمند تلاشگران این عرصه است، افزود: بی‌شک یکی از مهمترین ویژگی‌های یک مهندس موفق، توانایی او در استفاده از تجربه بزرگان این بخش است.

شهردار بندرعباس ادامه داد: جای بسی افتخار است که مهندسان عرصه رونق و آبادانی شهر عزیزمان بندرعباس، با تکیه بر خلاقیت و نوآوری علیرغم تمامی مصائب و مشکلات پیش‌رو توانسته‌اند در ساختن شهری برای همه، سهم بسزایی داشته باشند.

امینی‌زاده تاکید کرد: از دیرباز تا کنون همواره مهندسین در تلاش و کوششی خستگی ناپذیر، ساخته و پرداخته‌اند تا مردمان دوران خود و شاید کسانی که پس از آنها پای در این دنیا می‌گذارند را به آرامش و آسایش، نزدیکتر کنند.

وی بیان کرد: نام‌های بلندی که همچنان در آسمان علم و دانش گیهان می‌درخشند گواهی روشنی هستند برای این ادعا و پر فروغ‌تر، ایرانیانی که در این میدان گوی سبقت را ربوده و آثار جاودانی از خود بر جای گذاشته‌اند.

شهردار بندرعباس گفت: مهندسین، امروز به عنوان میراث داران این دانش و تمدن ایرانی و اسلامی، پای در راه این بزرگان نهاده و هر چه در توان دارند برای ساختن و پرداختن این سرزمین کهن به میدان آورند.

امینی‌زاده با تاکید بر اینکه جایگاه این افراد در مسیر توسعه پایدار شهر بسیار ارزشمند است، بیان کرد: بدینوسیله فرا رسیدن روز بزرگداشت دانشمند نامی خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس را خدمت مهندسین شهرداری بندرعباس تبریک عرض می‌کنم.


١٢:٥٠ - شنبه ٥ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٥٠٢٨    /    تعداد نمایش : ٦٢٣خروج