صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

باغ,پرندگان,بندرعباس,افتتاح,عباس,امینی زاده,شهردار,
باغ پرندگان بندرعباس افتتاح شد

با حضور استاندار هرمزگان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس و سایر مسئولان استانی باغ پرندگان بندرعباس به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس عباس امینی زاده شهردار بندرعباس در آیین بهره‌برداری از پروژه باغ پرندگان، گفت: احداث فضاهای تفریحی و گردشگری یکی از ضرورت‌های شهر بندرعباس است  که با توجه به طرح‌های در حال احداث شهرداری بندرعباس، آینده خوبی را در این زمینه خواهیم داشت.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه باغ پرندگان بندرعباس با مساحتی بالغ بر 6.2 هکتار در مجموعه بزرگ طبیعت واقع در چهار کیلومتری جاده  بندرعباس- میناب قرار گرفته است، تصریح کرد: مساحت کل این مجموعه 32 هکتار می‌باشد که اعتباری بالغ بر  12میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این باغ پرندگان بر اساس الگو برداری از باغ پرندگان مطرح کشور مانند مشهد، تهران، کیش و یزد ساخته شده است، تاکید کرد: نکته‌ای که این باغ را نسبت به سایر باغ‌های پرندگانی که در کشور وجود دارد و آن را متمایز می‌کند، نگهداری مجزای این پرندگان در قفس‌های جداگانه است.

امینی زاده اظهار کرد: باغ پرندگان بندرعباس دارای هفت بخش مجزا جهت نگهداری از پرندگان آبزی و کنارآبزی، شکاری، ماکیان سانان، کبوترسانان، زینتی، شترمرغ‌ها و طاووس‌ها است که در حال حاضر 90 گونه در این باغ نگهداری می‌شوند. چهار مورد مسقف است که کمترین ارتفاع آنها 9 متر و بیشترین ارتفاع آن 25 متر است.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه 27 مکان نگهداری کوچک در ابعاد چهار متر احداث شده که بخشی از این فضاهای احداث شده به پرندگان وحشی آسیب‌دیده و زخمی اختصاص داده شده است، اضافه کرد: 460 مترمربع ساختمان شامل انباری‌ها، ساختمان ورودی و قرنطینه و 2500 متر مسیر دوچرخه سواری در این باغ احداث شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: در این مجموعه ایجاد نشیمن‌گاه‌ها و  امکاناتی جهت رفاه شهروندان و بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در سال 1397 طرح های توسعه ای باغ پرندگان و مجموعه طبیعت اجرا خواهد شد.، خاطرنشان کرد: باغ پرندگان با نگهداري گونه‌هاي خاص و گاه کمیاب در یک مکان و با تلاش براي پیاده سازي شاخص‌هاي محیط طبیعی و اکوسیستم حیات وحش پرندگان، می‌تواند مکانی جهت پژوهش و  تحقیق پرنده شناسان، بوم شناسان و گامی مهم در راستاي آشتی مردم با طبیعت و آشنایی و ایجاد علاقه در عموم بویژه گروه سنی کودکان و نوجوانان داشته باشد که می‌توان هدف کلی این باغ پرندگان را تفریح، آموزش، پژوهش و حفاظت از پرندگان دانست.

امینی زاده با تصریح اینکه اجرای پروژه مجموعه بزرگ طبیعت و باغ پرندگان می‌تواند مکانی جهت پژوهش و تحقیق، و گامی مهم در راستاي آشتی مردم با طبیعت و آشنایی و ایجاد علاقه در عموم شهروندان داشته باشد، گفت: تلاش‌ها و همدلی ادارات کل منابع طبیعی، دامپزشکی، حفاظت محیط زیست، دامپزشکی شهرستان بندرعباس و سایر دستگاه‌های اجرایی با مجموعه شهرداری بندرعباس به بار نشسته و نتیجه آن بهره‌برداری از این مجموعه بزرگ و باغ پرندگان، در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان است.

 


١٦:٥٥ - يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٥٠٣٨    /    تعداد نمایش : ٥٢٢خروج