صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

درختان,بومی,ستون,اصلی,فضای,سبز,شهر,سازمان,سیما,منظر,فضای,سبز,شهرداری,بندرعباسمصطفی,خادم,
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس:

درختان بومی ستون اصلی فضای سبز شهر هستند

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس گفت: رکن اصلی در توسعه پایدار شهر، فضای سبز و توجه به محیط زیست است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس مصطفی خادم در آیین روز درختکاری با تبریک هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، گفت: این نامگذاری در واقع برای یادآوری اهمیت توجه به فضای سبز و درختکاری است و اگر به این مقوله توجه نشود، ضربه مهلکی به زندگی‌مان وارد می‌شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس تاکید کرد: امروز در محیط شهری، درخت نقش بی‌بدیل و گران‌قیمتی دارد و زندگی شهری بدون درخت، معنا ندارد.

وی کاشت گونه‌های بومی را به عنوان ستون اصلی فضای سبز شهری دانست و افزود:  در توسعه پایدار، بخش فضای سبز جایگاه بی‌بدیلی دارد و بدون درخت و فضای سبز، توسعه پایدار محقق نمی‌شود، که رکن اصلی در توسعه پایدار شهر، فضای سبز و توجه به محیط زیست است.

خادم با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز بر روح و روان شهروندان بسیار اثرگذار است، افزود: محیط شهری فضای سبز ارزان‌تر از پروژه‌های عمرانی اجرا می‌شود، اما توسعه فضای سبز رضایت شهروندان را به همراه دارد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس مشارکت شهروندان در توسعه فضای سبز را امر اساسی دانست و از آمادگی این سازمان برای اعطای نهال رایگان به شهروندان و کاشت آن در مناطق مختلف خبر داد و افزود: در راستای فرهنگ‌سازی در این بخش هم بیش از سه هزار همیار فضای سبز از بین دانش‌آموزان شهر بندرعباس عضوگیری شده است.

وی با بیان اینکه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان ،کاشت درختان مانگرو را در ساحل بندرعباس داشته است، گفت: بوستان 2.5 هکتاری معلم، بوستان سورو، فضای سبز تقاطع غیرهم‌سطح ولی‌عصر(عج) و  باغ پرندگان، که به عنوان باغ پرندگانی بی‌نظیر در کشور می باشد، بخشی از  طرح‌های این سازمان در راستای توسعه فضای سبز است که در سال جاری به بهره برداری رسید.

این مقام مسئول در ادامه گفت: تلاش کرده‌ایم با اجرای این چنین طرح‌هایی، سهمی در توسعه گردشگری شهر داشته باشیم.

خادم در پایان گفت: با حمایت‌های شهرداری و استانداری، طرح‌های استفاده از آبشیرین‌کن و استفاده از پساب فاضلاب را در دستورکار قرار داده‌ایم تا بتوانیم توسعه فضای سبز مطلوب را در شهر بندرعباس داشته باشیم.

 


١٨:٥٠ - سه شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٥٠٤٢    /    تعداد نمایش : ٥٠٦خروج