صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

درختان,بومی,اولویت,سرسبزی,شهرمان,تلاش,عباس امینی زاده,شهردار,بندرعباس,
شهردار بندرعباس:

کاشت درختان بومی در اولویت است/ همه باید در سرسبزی شهرمان تلاش کنیم

شهردار بندرعباس گفت: با توجه به سبک زندگی شهری فضای سبز برای زندگی بهتر شهروندان امری اساسی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس عباس امینی زاده در آیین روز درختکاری با قدردانی از مشارکت و همکاری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در توسعه فضای سبز گفت: برای داشتن شهری زیبا، بایستی دستگاه‌های اجرایی و شهروندان مشارکت داشته باشند.

شهردار بندرعباس درخت و فضای سبز را یکی از مواهب الهی خواند که در پالایش روح انسان‌ها تاثیر  بسیار مهمی دارد، دانست و افزود: در اعتقادات و باورهای دینی و ایرانی‌مان به کاشت و صیانت از درخت بسیار تاکید شده است که نشان آن کاشت درختان و سبزه در عید نوروز است.

شهردار بندرعباس با تقدیر از زحمات سبز پوشان و مجموعه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، کفت: همه باید در سرسبزی شهر تلاش بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به انقلاب صنعتی و زندگی ماشینی که  لزوم توسعه فضای سبز و منابع طبیعی و صیانت از آن در جامعه امروز را امری ضروری دانست و تاکید کرد: با توجه به سبک زندگی شهری فضای سبز برای زندگی بهتر شهروندان امری اساسی است و نبود فضای سبز مناسب و کافی، شهروندان برای زندگی در شهرها ، با مشکل مواجه خواهند شد.

امینی‌زاده همگرایی عمومی بین دستگاه‌ها و شهروندان در توسعه فضای سبز را امری اساس دانست و افزود: همه ما باید در توسعه و نگهداری از فضای سبز کوشا باشیم.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه یکی از نمادها وهویت اصلی هر شهر، درختان آن هستند، بیان کرد: درخت نخل در استان هرمزگان و شهر بندرعباس یکی از اصلی ترین و استوارترین درختان است که هویت شهری و اجتماعی ما در منطقه گرمسیری است و در دوره جدید به کاشت درختان بومی توجه بیشتری خواهد شد.

 


١٨:٥٥ - سه شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٥٠٤٣    /    تعداد نمایش : ٤٩٤خروج