صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

معاون,هماهنگی,امور,عمرانی,استاندار,هرمزگان,رضا مدرس,درختکاری,15 اسفند,
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان:

برگشت هویت به شهر، با کاشت درختان بومی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان گفت: رویکرد خوب شهرداری در کاشت درختان بومی می‌تواند بخشی از هویت اصلی شهر بندرعباس و استان هرمزگان را برگرداند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس رضا مدرس در آیین روز درختکاری با قدردانی از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس گفت: خاک و طبیعت نماد زایش و رویش و توسعه است و هر آنچه در توسعه متوازن داریم مرهون خاک و طبیعت است که این موضوع نشان از اهمیت منابع طبیعی است و در این حوزه، حفاظت و مدیریت حائز اهمیت است.

معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به اینکه سال به سال اقلیم  و دمای هوا گرمتر می‌شود، گفت: برای توسعه فضای سبز و منابع طبیعی باید برنامه‌ریزی کرد همانگونه که بزرگان دینی ما هزار و چهارصد سال قبل درحوزه درختکاری و منابع طبیعی تاکیداتی داشته اند.

وی با بیان اینکه وضعیت منابع طبیعی در کشور مناسب نیست و  با روند فعلی، کویرها به استان‌های ساحلی نزدیک‌تر می‌شوند و شاهد انتقال جمعیت به این مناطق می‌شویم، خاطرنشان کرد: در همین راستا هم دولت در حوزه‌های منابع طبیعی و محیط زیست استراتژی‌هایی را تدوین کرده است و به کنوانسیون‌های بین‌المللی پیوسته‌ام تا گام‌های اساسی‌تری در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست و فضای سبز برداریم.

مدرس با تاکید بر حفظ منابع طبیعی  و آبخوانداری و آبخیزداری و لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب، خاطرنشان کرد: شرایط منطقه را در حوزه بهره‌گیری از منابع آبی نیز بایستی در نظر گرفت و این بخش نباید منحصر به استحصال از رواناب‌های سطحی باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان اظهار داشت: متاسفانه پنج میلیارد مترمکعب اضافه برداشت از آبخوان‌ها داریم که سه میلیارد مترمکعب آن پساب است که حداقل دو میلیارد مترمکعب این پساب را می‌توانیم برگردانیم که بر بهره‌گیری از این منابع در استان تاکید داریم.

وی افزود: آب‌های سطحی و زیرزمینی، ذخایری برای آیندگان می‌باشد که نباید این موضوع مورد غفلت قرار گیرد و نباید در این بخش به صورت شعاری عمل کنیم.

این مقام مسؤول گفت: در حوزه شهری و استانی هم با هماهنگی منابع طبیعی، شهرداری و جهادکشاورزی بر توسعه فضای سبز شهری و در حاشیه و ورودی شهر تاکید داریم و از دهیاری‌ها هم خواسته‌ایم در توسعه فضای سبز و درختکاری اقدام نمایند.

مدرس تلاش‌های شهرداری بندرعباس در کاشت درختان بومی را قابل تقدیر دانست و افزود: رویکرد خوب شهرداری در کاشت درختان بومی می‌تواند بخشی از هویت اصلی شهر بندرعباس و استان هرمزگان را برگرداند.

 


١٩:١٨ - سه شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٥٠٤٤    /    تعداد نمایش : ٥٢٢خروج