صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

رییس,سازمان,آتش‌نشانی,خدمات,ايمنی,شهرداری,بندرعباس,نخستین,شهر,شبکه,اعلام,حریق,کشور,
رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ايمنی شهرداری بندرعباس:

بندرعباس؛ نخستین شهر دارای شبکه اعلام حریق شهری در کشور

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ايمنی شهرداری بندرعباس گفت: به منظور کشف سریع و به موقع حریق و افزایش ایمنی، سامانه‌ی شبکه اعلام حریق شهری، در این سازمان نصب و راه‌اندازی گردید.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، آتش‌پاد دوم فرجام دانش صبح امروز در همایش شبکه اعلام حریق شهری، با اعلام این خبر، افزود: اجرای سیستم اعلام حریق در شهر بندرعباس، پیرو دستوالعمل ایمنی شهر بوده که اجرای این سیستم ما را به سمت شهری هوشمند نزدیک خواهد کرد.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ايمنی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه یکی از بهترین راه‌کارها در زمینه کنترل حریق، اقدامات پیشگیرانه است، گفت: به منظور بهینه‌سازی و کاهش خطرات بر اساس استانداردهای جهانی و کشف سریع و به موقع حریق و افزایش ایمنی، سامانه‌ی شبکه اعلام حریق شهری در این سازمان نصب و راه‌اندازی گردید.

وی با بیان اینکه در حوادث ١٠ سال اخیر با رشد ٤٥ درصدی جمعیت، حوادث ٦٨ درصد افزایش یافته است و نشان‌دهنده روند روبه رشد حوادث در شهر بندرعباس است، ادامه داد: در ۹۰ درصد حریق‌ها علت گسترش آتش‌سوزی‌ها نبود سیستم اعلام حریق در محل حادثه بوده است.

آتش‌پاد دوم دانش با اشاره به حوادث سال‌های اخیر شامل آتش‌سوزی مجتمع تجاری ستاره جنوب، هتل هرمز و برج مسکونی تهران، افزود: اگر این مکان‌ها  به سیستم اعلام حریق شهری متصل بودند خیلی از این حوادث اتفاق نمی‌افتاد و جلوی خسارات زیادی گرفته می‌شد.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ايمنی شهرداری بندرعباس با تصریح اینکه در بسیاری از حوادث، یا سیستم اعلام حریق وجود نداشته و یا فعال نمی‌باشد که در صورت وجود این سیستم، خیلی از حوادث‌ها کاهش پیدا می‌کند، ادامه داد:٩٠ درصد ساختمان‌هایی که سیستم اعلام حریق نداشته و یا فعال نبوده، درگیر حوادث شده‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه به دنبال شبکه‌ای کردن سیستم اعلام حریق در شهر بندرعباس هستیم، اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل ایمنی شهر بندرعباس نیازمند اجرای سریع سیستم اعلام حریق در شهر بوده که اگر این سیستم در بندرعباس راه‌اندازی شود به عنوان اولین شهر پیشرو در کشور در راستای اجرای این سیستم خواهیم بود.

آتش پاد دوم دانش اظهار کرد: با وجود شرکت‌های تخصصی تجهیزات آتش‌نشانی، به منظور ایمنی بیشتر، شهروندان می‌توانند با خرید یک ماژول الکترونیکی به شبکه اعلام حریق شهری اتصال یابند.

اضافه می‌شود در پایان این مراسم از پیشگامان و مجریان طرح سیستم اعلام حریق در شهر بندرعباس، قدردانی شد.

 


١٥:١٣ - دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٥٠٦٠    /    تعداد نمایش : ٥٠٤خروج