صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

ارتقاء,دستورالعمل,ایمنی,شهر,بندرعباس,شهرداری,فرجام,دانش,آتش,نشانی,
دانش خبر داد:

ارتقاء دستورالعمل ایمنی شهر بندرعباس

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس از ارتقاء دستورالعملل ایمنی شهر با تصویب شورای اسلامی شهر خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، فرجام دانش در این ارتباط اظهار کرد: در چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس، موضوع ویرایش دوم دستورالعمل ایمنی شهر بندرعباس که پیش از این مورد تصویب قرار گرفته بود، مطرح و بار دیگر با حداکثر آرا به تصویب رسید.

وی با اشاره به تغییرات جدید این دستور العمل، افزود: تمامی بندهای این دستورالعمل بهینه‌سازی و ارتقاء یافته، به نحوی که تعداد صفحات آن از 23 صفحه، به 52 صفحه افزایش یافته است.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس ادامه داد: در ویرایش جدید این دستورالعمل مسایل ایمنی خصوصاً مواردی که در ارتباط با ساخت و سازها بوده، برابر مبحث سه و 12مقررات ملی ساختمان اضافه شده است.

دانش با تاکید بر اینکه این دستورالعمل کمک بسیار زیادی به ایمنی شهر و در بحث ساخت و سازها دارد، تصریح کرد: دستورالعمل ایمنی شهر بندرعباس 23 مشکل اصلی ایمنی شهر را مطرح کرده و برای هرکدام از آنها راهکار پیشگیرانه در نظر گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه ین دستورالعمل بر اساس حوادث رخ داده چند سال اخیر نگارش شده است، گفت: این دستورالعمل می‌تواند با توجه به مباحث احتمالی جدید و تغییر شرایط با رأی شورا تغییر یابد.

این مقام مسئول در انتها نیز تاکید کرد: قبل از ارائه لایحه ویرایش دستورالعمل ایمنی شهر به شورای اسلامی شهر، بیش از 7 جلسه تخصصی با حضور کارشناسان آتش‌نشانی، کارشناسان حوزه معماری و شهرسازی شهرداری، کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی، نظام مهندسی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی شده تا از هر لحاظ مخالفت فنی نداشته باشد.

 


١٢:٢٨ - پنج شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٥٠٧٧    /    تعداد نمایش : ٦٦٣خروج