صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

رییس,سازمان,سیما,منظر,فضای,سبز,شهری,شهرداری,بندرعباس,جهله,نگاری,نوروز,خادم,مصطفی,
خلاقیت؛ رمز نوآوری در فضاهای شهری

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس گفت: برای تغییر در فضاهای شهری باید با خلاقیت، نوآوری و عدم کپی برداری به این مهم دست پیدا کنیم.

نخستین جشنواره جهله نگاری نوروزی در بوستان سورو بندرعباس با هدف خلق آثار هنری و جهت ایجاد شور و نشاط در جامعه و زینت‌بخشی به فضای شهری به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس با همکاری هنرمندان رشته هنرهای تجسمی، برگزار شد.

در این جشنواره شرکت‌کنندگان در دو بخش تصویرسازی بر روی جهله و تصویرسازی بر روی قالب جهله ( دو بعدی ) با هم به رقابت پرداختند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس مصطفی خادم، رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس در آیین اختتامیه این جشنواره با بیان اینکه در شهرهای توسعه یافته، هر چیزی سر جای خودش هست و این یعنی، هر کاری باید در حوزه تخصصی خود پیگیری و اجرا شود، گفت: مدیریت زیباسازی و سازمان پارک‌ها و فضای سبز باهم ادغام شدند و تحت عنوان سازمان سیما، منظر و فضای سبز فعالیت می‌کنند.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز در ادامه افزود: برای تغییر در فضاهای شهری و ساختن شهری خاص و ویژه باید با خلاقیت، نوآوری و عدم کپی برداری به این مهم دست پیدا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه هنرمندان بومی ما، قوی، ملی و حتی جهانیند، تصریح کرد: این سازمان از هنرمندان بومی حمایت و با همراهی این عزیزان به خلق آثار فاخر، که ریشه در فرهنگ این خطه داشته باشد، خواهد پرداخت.

خادم با اشاره به اینکه تا ایده‌ال‌های زندگی شهری، نیازها و شهری شایسته شهروندان فاصله داریم، بیان کرد: تلاش همکاران ما در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برای بهبود و ارتقا کمی و کیفی محیط‌های شهری ادامه خواهد یافت.

این مقام مسئول دید علمی و مشارکت شهروندان در ایجاد شهری زیبا و مکانی برای زندگی بهتر را ضروری دانست و افزود: در این‌مسیر تنگناها و مشکلات زیادی وجود دارد که با همراهی شهروندان و تلاش مجموعه شهرداری بندرعباس این مهم به نتیجه خواهد رسید.

 


٢٢:٢١ - پنج شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٥٠٨٣    /    تعداد نمایش : ٥٢٧خروج