صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

تئاتر در کیفیت زندگی شهروندان اثرگذار است

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس عباس امینی‌زاده با تبریک روز جهانی تئاتر به هنرمندان و فعالین این عرصه، تصریح کرد: هنر نمایش یکی از قدیمی‌ترین و پرنشاط‌ترین راه‌های گفتمان و ارتباط بین انسان ها است.

وی با بیان اینکه در میان هنرها، "نمایش" از ارزش بسیار والایی برخوردار است، ابراز کرد: نمایش، از یک سو پیوندی عمیق با زندگی دارد و از سویی دیگر، همواره حامل پیام‌هایی روشن و تاثیرگذار بوده است.

امینی زاده با تاکید بر اینکه تئاتر، پایه رشته های هنری به شمار می رود و در جامعه فراگیرتر است، ادامه داد: اگر هنر نمایش با معنای ویژه خود در هر اقلیمی رونق داشته باشد، بدین معنی است که فرهنگ و هنر در آنجا رونق دارد و تئاتر در کیفیت زندگی شهروندان اثرگذار است.

وی با بیان اینکه هنر زبان مشترک و قابل فهم تمام تمدنها است، افزود: بی شک هنر تئاتر تاثیر گذار ترین و پویاترین هنر دنیاست، پس نباید از جایگاه این هنر زنده در ارتقا سطح فرهنگی جامعه غافل شد.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: هنر تئاتر انسانی ترین نوع ارتباط میان هنرمند و مخاطب است، چرا که در آن اصل همزادپنداری و حقیقت گویی مورد تاکید هنرمند است و به همین دلیل عنوان تاثیرگذارترین و پویاترین هنر دنیا را دارد.

امینی زاده تاکید کرد: با فراگیر کردن فهم هنر در جامعه باید زمینه نفوذ هنر در میان شهروندان را فراهم کرد.

شهردار بندرعباس اظهار کرد: فرهنگ و هنر حیاتی‌ترین و ضروری‌ترین شاخص زندگی شهری امروز است و این شاخص باید شهروندان را از عنصر امید، مشارکت و شکوفایی برخوردار کند که انتظار داریم هنرمندان با توانایی های خود، مجموعه شهرداری بندرعباس را در این راستا یاری کنند.

وی در پایان با بیان اینکه مجموعه شهرداری بندرعباس وظیفه خود می‌داند که از تولیدات هنری حمایت کند، گفت: امیدوارم با همکاری شهروندان و همفکری فعالین عرصه های فرهنگی و هنری، بتوانیم در ساختن «بندرعباس شهری برای همه» که زیبنده شهروندان بندرعباسی است بیش از گذشته موفق شویم.

گفتنی است روز جهانی تئاتر در سال ۱۹۶۱ توسط مؤسسه جهانی تئاتر بینانگذاری شد و سالانه این روز در تاریخ ۲۷ مارس ( 7 فروردین) جشن گرفته می‌شود.

 


٠٨:٤٥ - سه شنبه ٧ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٠٢    /    تعداد نمایش : ٩٩٨خروج