صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

معاون,خدمات,شهری,شهرداری,بندرعباس,اسماعیل,موحدی نژاد,میهمان,نوروزی,گردشگر,
موحدی‌نژاد خبر داد:

افزایش محل‌های اسکان مهمانان نوروزی/ اختصاص بوستان ورزش جهت استفاده شهروندان

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس از افزایش محل‌های اسکان مهمانان نوروزی به 13 بوستان و همچنین مشخص شدن سه بوستان اسکان دیگر به عنوان ذخیره، جهت رفاه حال گردشگران خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، اسماعیل موحدی‌نژاد با تبریک ایام نوروز 97 در ارتباط با اقدامات صورت گرفته در این ایام توسط شهرداری بندرعباس، گفت: از ماه‌ها قبل با برگزاری جلسات متعدد با عنوان ستاد استقبال از بهار شهرداری بندرعباس، مشکلات و مسائل شهری مربوط به ایام نوروز سال‌های قبل را بررسی کردیم تا آمدگی بیشتری برای این ایام داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در این بررسی‌ها ضمن تصمیم‌گیری درباره معضلات شهری در ایام نوروز، نقاط قوت نیز تقویت شده است، افزود: استفاده از تجربه شهرهای موفق مثل اصفهان و کاشان که در میزبانی و گردشگرپذیری تجربیات و موفقیت‌های زیادی را دارند، یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته برای آمادگی هرچه بیشتر ایام نوروز است.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس از اختصاص 13بوستان برای محل‌های اسکان مهمانان نوروزی خبر داد و اظهار کرد: شهروندان بندرعباسی یک سری مطالبات در ایام نوروز از شهرداری داشتند و یکی از آنها اختصاص یک بوستان ویژه شهروندان بود که در این زمینه بوستان ورزش از لیست محل‌های اسکان خارج شده است.

موحدی‌نژاد با اشاره به اینکه در قبال این یک بوستان، چهار بوستان دیگر به لیست محل‌های اسکان اضافه شده است، ادامه داد: سال گذشته 9 بوستان به بحث اسکان اختصاص یافته بود و امسال تعداد بوستان‌ها به 13مورد افزایش یافته و علاوه بر آن، دو بوستان نیز به صورت آماده‌باش جهت اسکان اختصاص یافته است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: بوستان‌های خلیج‌فارس ( پارک جنگلی )، ولایت، دولت، غدیر، شورا ، بوستان شهید دباغیان، گلها، جهانگردی، بوستان شب یک، بوستان شب دو، کیش، صیادان و کپشکن بوستان‌هایی هستند که برای اسکان مهمانان و گردشگران نوروزی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به برخی دیگر از اقدامات صورت گرفته در ایام نوروز، اضافه کرد: آماده‌سازی هفت سالن و سوله ورزشی جهت اسکان اضطراری و ایجاد هفت ایستگاه نجات غریق در نوار ساحلی، از دیگر اقدامات صورت گرفته در این ایام است.

موحدی‌نژاد ادامه داد: بهسازی سرویس‌های بهداشتی و نظافت 24 ساعته آنها و همچنین اضافه شدن 60 چشمه سرویس بهداشتی پیش از ایام نوروز به بوستان‌های سطح شهر و محل‌های اسکان و افزایش تعداد سرویس‌های بهداشتی به 312 چشمه از دیگر اقداماتی صورت گرفته است.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس تصریح کرد: نصب علایم و تابلوهای هشداری و راهنمایی، را‌ه‌اندازی ستاد استقبال از مهمانان نوروزی در ورودی شهر، پخش اذان و اقامه نماز جماعت در بوستان‌های اسکان و غیره نیز جزوی از این اقدامات است.

 


١٦:٤٨ - شنبه ١١ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٠٥    /    تعداد نمایش : ٥٧٦خروج