صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

حمل و نقل,عمومی,عید,تعطیل,شهروندان,13 فروردین,شهرداری,بندرعباس,سعید,حسینی پور,
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس:

حمل و نقل عمومی در ایام عید تعطیل نیست / خدمات رسانی به شهروندان در روز 13 فروردین

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس گفت: 4 مسیر برای جابجایی شهروندان به بوستان‌ها و مراکز تفریحی و گردشگری در نظر گرفته شده است.

 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس سعید حسینی‌پور در این ارتباط گفت: در طول تعطیلات نوروز همکاران ما در ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله کارکنان و رانندگان اتوبوسرانی و رانندگان تاکسی تقریبا تعطیلی نداشت و با شفیت‌بندی انجام شده برای آنان سعی کردیم که بتوانیم خدمات‌رسانی مناسبی، در این ایام، به شهروندان داشته باشیم.

وی در ادامه اظهار داشت : ضمن اینکه در این روز به مراکز تفریحی و بوستان های شهر خدمات رسانی ویژه صورت خواهد گرفت چنانچه پیش بینی شده در بازگشت نیز آنها را به مبادی اولیه شان منتقل کنند.  

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس با بیان اینکه در تقویم روز 13 فروردین به نام روز طبیعت نام‌گذاری شده و شهروندان هم بر اساس رسم دیرینه در این روز به دامن طبیعت می‌روند، ادامه داد: 6 دستگاه اتوبوس درون شهری در این روز آماده خدمت‌رسانی به شهروندان و گردشگران نوروزی می‌باشد.

حسینی‌پور با اعلام اینکه 4 مسیر برای جابجایی شهروندان به بوستان‌ها و مراکز تفریحی و گردشگری در نظر گرفته شده است، افزود: مسیر شماره یک که مبدأ آن از شهرک پیامبر اعظم جنب ایستگاه آتش‌نشانی آغاز و در ادامه به چهار راه بهشت زهرا ، کوی ملت، جهانبار ، یادبود و مرکز شهر  است که مقصد این خط، پلاژ بانوان، بوستان شهید دباغیان، بوستان ورزش، بوستان‌های ساحلی، پارک جنگلی و باغ پرندگان می‌باشد.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس با اشاره به مسیر دوم خدمات دهی اتوبوس‌ها در روز 13 فروردین، عنوان کرد: مبدأ این خط از محله چاهستانی ها آغاز  و به سمت محله شیر اول ، سه راه برق، چهار راه قدس می‌رود که مقصد این خط بوستان شهید دباغبان، بوستان‌های ساحلی منطقه یک و سه ،  پارک جنگلی و باغ پرندگان می‌باشد.

وی در ادامه افزود: مسیر سوم، شهروندان شهرک امام رضا ، کوی نیایش ، چهار راه الهیه ، شهرک توحید و نبوت به سمت باغ پرندگان ، پارک جنگلی و بوستان‌های ساحلی منطقه یک مبادرت به جابجایی شهروندان می‌کند.

حسینی‌پور آخرین مسیر خدمات دهی این اتوبوس‌ها را از مبدأ چهار راه پگاه ، چهار راه نخل ناخدا، رسالت، سید مظفر  دانست و خاطرنشان کرد: بوستان شهید دباغیان، بوستان‌های ساحلی ، سورو (پلاژ بانوان) مقصد این خط می‌باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: ۲ دستگاه اتوبوس پشتیبان نیز جهت پوشش خطوط اعلام شده در نظر گرفته شده است که در سطح شهر آماده ارائه خدمات هستند.

سعید حسینی‌پور در پایان اظهار داشت : ساعت حرکت اتوبوس ها از مبدا اولیه اعلام شده ساعت ۹ صبح روز ۱۳ فروردین و ساعت حرکت آنها از آخرین مقصد ۱۷ عصر می باشد که در تمام مسیرها کرایه هر نفر ۵۰۰ تومان می‌باشد.

وي در پايان خاطر نشان کرد : به شهروندانی که از قبل، نقاط ذکر شده را برای سفر روز 13 فروردین هدف گذار کرده‌اند، توصیه می‌شود که تا حد امکان از وسایله نقلیه عمومی استفاده کنند تا در ترافیک مبادی ، ورودی و خروجی شهر متوقف نشوند و با استفاده از حمل و نقل عمومی شعار آشتی با طبیعت را عملی کنند.

 


١٦:٥٦ - شنبه ١١ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٠٦    /    تعداد نمایش : ٥٣٦خروج