صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار,بندرعباس,شهرداری,سفر,عید,تسهیلات,احمد,پویافر,
فرماندار بندرعباس مطرح کرد:

بالغ بر 3 میلیون و 663 هزار نفر اقامت در شهر بندرعباس / رشد 39 درصدی ورود گردشگر به بندرعباس

فرماندار بندرعباس گفت: انتظار این را داشتیم که ظرفیت واحدهای اقامتی تکمیل شود اما گردشگران، بوستان‌ها و اماکن عمومی را به این مراکز ترجیح ‌دادند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس احمد پویافر در آیین تجلیل از عوامل کمیته سفر شهرداری بندرعباس با بیان اینکه همه عزیزان با تلاش فراوان و شبانه‌روزی شهر را برای حضور گردشگران آماده کردند، گفت: استان هرمزگان و شهر بندرعباس یکی از مقاصد اصلی گردشگری بوده و هست.

فرماندار بندرعباس با اشاره به اینکه امسال چند اقدام بسیار خوبی و جدید توسط شهرداری در شهر بندرعباس انجام شد، افزود: اختصاص یکی از بوستان‌های اصلی شهر برای استفاده شهروندان و گردشگران، که بوستان ورزش به این منظور انتخاب شد ، یکی از اقدامات خوب شهرداری بندرعباس بود.

وی به بازدیدهای شبانه روزی از سطح شهر اشاره کرد و ادامه داد: در این بازدیدها مشکلات و نواقص شناسایی و برطرف می‌شد.

پویافر ابتکار جدید دیگر شهرداری را برگزاری جشن‌های نوروزگاه در ساحل غدیر بندرعباس دانست و خاطرنشان کرد: مسئولین شهرستانی با حضور در این جشن‌ها به معرفی جاذبه‌های گردشگری، آداب و فرهنگ شهرستان خود می‌پرداختند که این امر رضایت گردشگران و شهروندان را به دنبال داشت.

فرماندار بندرعباس با بیان آمار گردشگران ورودی به استان ادامه داد: بر اساس آخرین آمار تا 15 فروردین، استان هرمزگان تعداد 2 میلیون و 67 هزار و 682 نفر ورودی داشته و تعداد 5 میلیون و 294 هزار و 745 نفر در استان هرمزگان اقامت داشته‌اند.

این مقام مسئول آمار گردشگران ورودی به شهر بندرعباس را یک میلیون و 447 هزار و 369 نفر و آمار اقامت در شهر را 3 میلیون و 663 هزار و 47 نفر دانست و افزود: آمار ورود گردشگران در استان نسبت به سال گذشته رشد 36 درصدی و در شهر بندرعباس رشد 39 درصدی را داشته است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه رضایت نسبی گردشگران از خدمات ارائه شده به دست آمد اما، بعضی از گردشگران توقعاتی داشتند که در اماکن عمومی امکان انجام آن نبود، تصریح کرد: انتظار این را داشتیم که ظرفیت واحدهای اقامتی تکمیل شود اما گردشگران، بوستان‌ها و اماکن عمومی را به این مراکز ترجیح ‌دادند.

پویافر تفویض اختیاری که توسط شهرداران مناطق و رؤسای سازمان‌ها به معاونین خدمات شهری و معاونین سازمان‌ها انجام شده بود را یکی دیگر از اقدامات خوب شهرداری دانست و گفت: همه عزیزان شبانه‌روز پای کار بودند و هر شب در ستاد استقبال از بهار موارد و نواقص به صورت روزانه پیگیری و در کمترین زمان ممکن برطرف می‌شد.


١٥:٢٧ - پنج شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٥١١٦    /    تعداد نمایش : ٥٥٦خروج