صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

آتش نشانی,بندرعباس,شهرداری,فرجام,دانش,عملکرد,یکساله,
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس تشریح کرد:

دو هزار و 656 حادثه / 1384 نفر از شهروندان، نجات‌یافتگان حوادث سال گذشته

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس عملکرد یک‌ساله 1397 این سازمان را تشریح کرد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس آتش‌پاد دوم فرجام دانش در تشریح آمار حوادث شهر بندرعباس در سال گذشته بیان کرد: در این مدت دو هزار و 656 حادثه داشتیم که از این تعداد هزار و 358 مورد آن آتش‌سوزی بوده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه بیشترین عملیات اطفاء حریق مربوط به منازل مسکونی با 447 حادثه و ضایعات با 402 حادثه بوده است، گفت: بیشترین عملیات امداد و نجات با 385 حادثه درزمینه‌ی آسانسور و 299 حادثه در زمینه‌ی محبوس شدن در خوردو، منزل و مغازه بوده است.

دبير كارگروه آتشنشاني و مواد خطرناك استان با بیان اینکه در سال گذشته عامل گاز، علت اصلی 194 حادثه بوده است، خاطرنشان کرد: 284 حادثه آتش‌سوزی ، بر اثر اتصالی برق بوده است که از این تعداد منازل مسکونی با 161 حادثه بیشترین حادثه را داشته است.

دانش با بیان اینکه در عملیات بعد سانحه تصادفات خودرو نیز 104 سرنشین نجات یافته‌اند، تصریح کرد: عمده این حوادث در زمینه خودروهای سبک بوده که نقص فنی علت عمده بروز این آتش سوزی‌ها بوده است.

وی دلیل بروز بیشتر حوادث آتش‌سوزی را سهل‌انگاری دانست و بیان کرد: تیم  امداد و نجات و آتش نشانی بندرعباس، موفق شدند در سال 1396 تعداد 1384 نفر از شهروندان را نجات دهند.

این مقام مسئول در پایان گفت: میانگین زمان رسیدن تیم امداد و نجات  به محل وقوع حادثه در سال گذشته 3 دقیقه و 15 ثانیه بوده است.

 دانلود فايل : yeksaleh96.rar ( 340KB )


١٥:١٨ - چهارشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٣٩    /    تعداد نمایش : ٥٥١خروج