صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

پدافند,غیر عامل,حمیدرضا,حیدری پوری,بحران,آموزش,شهرداری,بندرعباس,
مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس مطرح کرد:

همه باید آمادگی لازم را برای مقابله با حوادث داشته باشند/ پدافند غیرعامل باید به صورت یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس گفت: آموزش دانش‌آموزان و شهروندان سبب کاهش آسیب پذیری‌ها و موجب تقویت پیشگیری و پایداری در برابر تهدیدها می‌شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس حمیدرضا حیدری‌پوری در این ارتباط با بیان اینکه آشنایی دانش‌آموزان با بحران و پدافند غیر عامل و انواع تهدیدها، کمک خواهد کرد که آموزش‌های مرتبط مقابله با آن نیز آسان‌تر به دانش‌آموزان منتقل شود، گفت: در این آموزش‌ها دانش‌آموزان فرا می‌گیرند چگونه با پدافند غیر عامل و دفاع غیرنظامی در برابر تهاجم دشمن آمادگی داشته باشند.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس این آموزش‌ها را یکی از برنامه‌های مهم، برای پیشگیری از خسارت در بخش‌های مختلف اجرایی طرح پدافند غیر عامل دانست و افزود: همه باید آمادگی لازم را برای مقابله با حوادث احتمالی داشته باشند.

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی و آموزش پدافند غیرعامل یکی از برنامه‌های راهبردی است، ادامه داد: در طول سال برنامه‌های متعدد برای فرهنگ‌سازی پدافند غیر عامل و ترویج آن در مدارس و در بین دانش آموزان اجرا می‌شود.

حیدری‌پوری در ادامه با تاکید این موضوع که یکی از اماکنی که در مواقع بروز بحران، بلایای طبیعی و انواع تهدیدها کانون بروز تلفات جانی بیشتر است، مدارس هستند، خاطرنشان کرد: امید است با اجرای این دوره‌های آموزشی، از شدت حوادث کاسته شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه پدافند غیرعامل باید به صورت یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: آموزش دانش‌آموزان و شهروندان سبب کاهش آسیب پذیری‌ها و موجب تقویت پیشگیری و پایداری در برابر تهدیدها می‌شود.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس با اشاره به برگزاری دوره‌‌های آموزش بحران و پدافند غیر عامل در مدارس و سطح شهر و استقبال خوبی که از این دوره‌ها شده است، اظهار کرد: مدیریت بحران و پدافندغیر عامل شهرداری بندرعباس با تمام توان خود در جهت ارتقاء آمادگی و امنیت پایدار، برای کلیه شهروندان اقدام خواهد نمود.

اضافه می‌شود دوره آموزشی و فراگیری مهارت های مقابله با بحران و پدافند غیر عامل در مدرسه نمونه دولتی جامعه الصادق (ع) برگزار شد که در این دوره نکاتی در خصوص چگونگی آمادگی در شرایط بحرانی، در زمان زلزله، نحوه پناه‌گیری صحیح، نحوه خروج از کلاس‌ها و ساختمان‌ها، اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با تهدیدها و حوادث و همچنین حفظ آرامش در حین بروز حوادث احتمالی را به دانش‌آموزان آموزش داده شد.

 


١٣:٥٨ - پنج شنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٥٨    /    تعداد نمایش : ٤٤٢خروج