صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

خدمات شهی,زمین پاک,محیط زیست,بندرعباس,شهرداری,موحدی نژاد,
معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس مطرح کرد:

پاسداشت زمین و حفاظت از محیط زیست؛ یکی از شاخص‌های اصلی انسان‌ها و جوامع توسعه‌یافته

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس یکی از اولویت‌های اصلی شهروندان را موضاعات مرتبط با زباله و پاکیزگی شهر دانست و افزود: سلامت شهروندان ارتباط مستقیمی با محیط زیست شهری دارد.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس اسماعیل موحدی‌نژاد با بیان اینکه ایجاد، توسعه آگاهی‌ها و ترویج فرهنگ سپاسگزاری از مواهب زمین، حس مسئولیت‌پذیری عمومی شهروندان در قبال طبیعت و محیط زیست با عزم عمومی شهروندان و همراهی مدیران امکان پذیر است، گفت: یکی از شاخص‌های اصلی انسان‌ها و جوامع توسعه‌یافته در مسیر دستیابی به توسعه پایدار پاسداشت زمین و حفاظت از محیط زیست است.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه مشکل اساسی ما در رفتار زیست محیطی شهروندان و مسوولان نهفته است، گفت: کلید اصلی حل معضل اآلودگی، آب و خاک در دستان شهروندان است و دستیابی به شهری سالم و پاک، تنها با مشارکت فعال شهروندان در حفظ محیط زیست میسر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه  زمین، یکی از شگفتی‌های آفرینش است و روز جهانی زمین پاک، بهانه‌ای برای نهادینه کردن ارزش مراقبت از محیط‌ زیست و اهمیت دادن به زندگی سالم به ویژه در میان شهروندان است، تصریح کرد: به طور حتم با افزایش آگاهی اجتماعی و توانمند‌سازی شهروندان، رفتارهای زیست‌محیطی بهبود پیدا کرده و ارتقا می‌یابد بنابراین در وهله اول باید سطح آگاهی شهروندان و مسوولان را بالا ببریم.

موحدی‌نژاد یکی از اولویت‌های اصلی شهروندان را موضاعات مرتبط با زباله و پاکیزگی شهر دانست و افزود: سلامت شهروندان ارتباط مستقیمی با محیط زیست شهری دارد و شهرداری بندرعباس با اهمیت به این موضوع، با محوریت سازمان مدیریت پسماند، مناطق سه گانه شهرداری و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اقدام به برگزاری مراسم هفته زمین پاک کرده است.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با دعوت از تمام شهروندان بویژه علاقمندان به فعالیت‌های داوطلبانه در حوزه محیط‌زیست و نیز مدیران استانی و شهرستانی، در پاکسازی نمادین جنوب بلوار شهید رجایی، حد فاصل میدان امام علی (ع) تا بلوار راه‌آهن، در تاریخ چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه، گفت: این برنامه از ساعت 18 از محل میدان امام علی (ع) آغاز خواهد شد.


١٨:١٢ - سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٧٠    /    تعداد نمایش : ٤٤٥خروج