صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش,پدافند,غیرعامل,شهرداری,بندرعباس,حمیدرضا,حیدری پوری,
آموزش؛ رکن اساسی کنترل و پیشگیری از بروز حوادث

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس شرکت کنندگان در این دوره علاوه بر آمادگی در برابر بحران و شرایط اضطرار، با موارد اولیه و ضروری اطفاء حریق آشنا می‌شوند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس حمیدرضا حیدری‌پوری با بیان اینکه آگاهی وآموزش در مدیریت ‌بحران و نحوه برخورد با حوادث طبیعی وغیرطبیعی، یکی از اصولی است که باید مورد توجه همه قرار گیرد، گفت: اطلاع‌رسانی و آموزش افراد می‌تواند سبب کنترل و پیشگیری از بروز حوادث ناگوار شود.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی بحران، کمک‌های اولیه و اطفاء حریق، طبق سنوات گذشته برای پرسنل شهرداری و سایر ارگان‌ها، افزود: در این دوره‌ها کلیه‌ی موارد کلیدی، مهم و چگونگی آمادگی درشرایط بحرانی و بروز سوانح، که همواره انسان راتهدید می‌کند، به کارکنان و افراد حاضر در دوره آموزش داده می‌شود.

وی با تصریح اینکه آموزش کمک‌های اولیه با هدف آموزش پرسنل و آشنایی آنها با مفاهیم ضروری کمک‌های اولیه شامل شکستگی ، سوختگی ، برخورد با مصدوم ، بازدید راه تنفسی ، خفگی و علائم حیاتی است، خاطرنشان کرد: آموزش اطفاء حریق توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس صورت گرفت؛ که شرکت کنندگان در این دوره علاوه بر آمادگی در برابر بحران و شرایط اضطرار، با موارد اولیه و ضروری اطفاء حریق ازجمله انواع خاموش کننده‌ها، شناسایی خاموش کننده‌ها و نحوه به کارگیری آنها آشنا شدند.

حیدری‌پوری تاکید کرد: آگاهی وآموزش افراد، مقوله‌ای است که باید در همه سطوح جامعه جاری شود و همه اقشارنیازمندند که از اقدامات اولیه دربرابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی آگاهی واطلاع داشته باشند.

مدیر بحران و پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس در با بیان اینکه شرکت در دوره‌های آموزشی بحران از مسائل مهمی است که باید در جامعه نهادینه شود، ادامه داد: چنانچه افراد نسبت به شرایط بحرانی و نحوه برخورد با آن آمادگی داشته باشند، یقیناً تعداد تلفات در حوادث کاهش پیدا خواهد کرد.


١٢:٢٥ - چهارشنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٧١    /    تعداد نمایش : ٣٥٥خروج