صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

خلیج فارس,شهرداری,بندرعباس,عباس,امینی زاده,شهروند,ایران,استقامت,
شهردار بندرعباس تاکید کرد:

خلیج فارس، حافظه تاریخی ایرانیان و شناسنامه آنان است/ مردمان جنوب اجازه تعرض به خاکشان را نمی‌دهند

شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه مردمان جنوب اجازه تعرض به خاکشان را نمی‌دهند، تصریح کرد: اخراج اشغالگران از خلیج فارس، نشان دهنده استکبار و استعمار ستیزی ساحل نشینان جنوب کشور است.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندرعباس عباس امینی‌زاده با گرامیداشت روز ملی خلیج فارس، گفت: این روز، روز غیرت ایرانی و ایرانیان است و حفاظت از خاک ایران و خلیج فارس، وظیفه ملی همه ما است.

شهردار بندرعباس در ادامه گفت: همانطور که پر واضح است، تاریخ گواه این روز است و ما ساحل نشینان با جان و دل از این خاک عزیزمان دفاع می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مردمان جنوب اجازه تعرض به خاکشان را نمی‌دهند، تصریح کرد: اخراج اشغالگران از خلیج فارس، نشان دهنده استکبار و استعمار ستیزی ساحل نشینان جنوب کشور است.

این مقام مسئول حفاظت از نام خلیج فارس را حفاظت از هویت ملی ایرانیان دانست و ادامه داد: مردم ایران به ویژه ساحل نشینان جنوب همواره نسبت به حفظ حاکمیت سرزمینی خود حساسیت داشته‌اند و امروز یکی از حافظان نام خلیج فارس، و تمامیت ارضی کشورمان هستند.

امینی زاده با اشاره به اینکه خلیج فارس نماد فرهنگ و پیشینه مردمان ساحل نشین ،شهادت طلبی و شکوه مردمان این خطه و  نماد مقاومت در مقابل هرآن کسی است که به آب، خاک و ارزش‌های حیاتی این کشور چشم طمع ناک داشته است، خاطرنشان کرد: مردمان خطه جنوب از دیرباز در مقابل استعمار و استکبار ستیزی پیشرو بوده‌اند و گواه آن شهدایی همچون داراها و رئیسی‌ها که مدافعان همیشگی خلیج فارس هستند و هیچ گاه نامشان از صفحه تاریخ پاک نخواهد شد.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه خلیج فارس، حافظه تاریخی ایرانیان و شناسنامه آنان است و صیانت از نام  کهن خلیج‌فارس یکی از مأموریت‌های مهم دستگاه‌‌های مربوطه از جمله شهرداری‌های استان‌های حاشیه خیلج فارس است، گفت: شهروندان بندرعباسی به عنوان مدافعان اصلی هویت و نام خلیج‌فارس در اجرای برنامه‌های این روز الگو و پیش رو سایر مناطق هستند.


١١:٤٣ - دوشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٩٩    /    تعداد نمایش : ٣٩٠خروج