صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

پدافند,غیر عامل,تهدید,شهر,بندرعباس,شهرداری,بحران,حمیدرضا,حیدری پوری,
دوره آموزشی تخصصی پدافند غیرعامل درشهرداری بندرعباس برگزار گردید

مدیر بحران وپدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس گفت: این دوره طی دو روز، ویژه مدیران و پرسنل شهرداری برگزار گردید، که در طول این دوره تهدیدات و نحوه برخورد با آنها در حوزه شهری تشریح شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس حمیدرضا حیدری‌پوری در حاشیه برگزاری دوره آموزشی تخصصی پدافند غیرعامل گفت: این دوره طی دو روز، ویژه مدیران و پرسنل شهرداری برگزار گردید، که در طول این دوره تهدیدات و نحوه برخورد با آنها در حوزه شهری تشریح شد.

مدیر بحران وپدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس با بیان اینکه این دوره با حضور و تدریس سه نفر از مدرسین برجسته کشوری برگزار شد، افزود: هدف از برگزاری این کلاس آموزشی افزایش هرچه بیشتر دانش، بالا بردن سطح علمی و آموزشی و آگاهی مدیران و مسئولین شهرداری در موارد اضطراری و آمادگی هرچه بیشتردرمقابل هر گونه تهدیدات است.

وی با اشاره به اینکه این مدرسین به تدریس تخصصی موضوع پدافند غیرعامل که در یک دوره 2روزه در محل سالن فردوسی شهرداری بندرعباس برگزار شد، تصریح کرد: این اساتید باتوجه به افزایش تهدیدات بیوتروریستی، سایبری و زیستی، افزایش پایداری وکاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌ها درمقابل تهدیدات ازطریق آموزش، برنامه‌ریزی، سازماندهی و فرهنگ‌سازی جهت پیشگیری و دفع این تهدیدات و حوادث را مورد بررسی قرار دادند.

حیدری‌پوری خاطرنشان کرد: شرکت‌کنندگان در این دوره با مباحثی همچون تعاریف پدافندغیرعامل، انواع دفاع غیرعامل، راهکارها و لزوم توجه به دفاع غیرعامل، تاریخچه پدافند، مقاوم سازی و استحکام در این رمینه آشنا شدند.

اضافه می‌شود برای افراد حاضر در این دوره گواهینامه شرکت در دوره از دانشکده جامع امام حسین (ع) صادر خواهد شد.


١٥:٢١ - سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٥٢٣٦    /    تعداد نمایش : ٤٩٦خروج