صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر پیشگری و رفع تخلفات شهری شهرداری بندرعباس:

ماموران شهرداری برخورد فیزیکی یا خشونت‌آمیز نداشته‌اند/ شکایت شهرداری از وانت‌بارها

مدیر پیشگری و رفع تخلفات شهری شهرداری بندرعباس گفت: ماموران این بخش در ارتباط با وانت‌بارها، صرفا تذکر لسانی داده‌ و خود وانت‌بارها اقدام به ریختن میوه‌ها به داخل خیابان کرده‌اند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، رضا خوشبخت با اشاره به اصل ماجرای روزهای اخیر در ارتباط با وانت‌بارهای میوه‌فروش در حاشیه میدان میوه و تره‌بار، اظهار کرد: طی روزهای اخیر چند قطعه ویدیو از برهم زدن نظم عمومی و تشویش اذهان با عنوان برخورد شدید نیروهای مدیریت مدیر پیشگری و رفع تخلفات شهری شهرداری بندرعباس با وانت‌بارهای میوه‌فروش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که حقیقت ماجرای آن چیزی جز موارد اعلام شده است.

وی افزود: مغازه‌داران حاشیه میدان میوه و تره‌بار بندرعباس همواره نسبت به تجمع و فعالیت وانت‌بارهای فروش میوه در این منطقه گلایه داشته و شکایات خود را از طریق شهرداری دنبال می‌کنند.

مدیر پیشگری و رفع تخلفات شهری شهرداری بندرعباس ادامه داد: بدنبال افزایش همین نارضایتی‌ها، این مدیریت به صورت کاملا قانونی طی دو روز متوالی اقدام به تذکر لسانی به این افراد می‌کند که در روز نخست برخی از وانت‌بارهای اصطلاحا با سابقه از ادامه فعالیت در این منطقه خودداری کرده و منطقه را ترک می‌کنند، اما تعدادی از میوه‌فروشان سیار ضمن بی‌توجهی به این تذکرات، باعث بروز برخی مشکلات دیگر نیز شده‌اند.

خوشبخت با تاکید بر اینکه بروز مشکلات ترافیکی، اجتماعی و نظافتی در این محل از مشکلات فعالیت این وانت‌بارها است، بیان کرد: در روز دوم تذکرات نیروهای شهرداری به این وانت‌بارها، برخی از این وانت‌بارها به منظور اعتراض اقدام به ریختن وسایل و میوه‌های خود در خیابان می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مستندات این اقدام و ریختن میوه‌ها توسط خود فروشندگان به خیابان موجود است، تصریح کرد: تعدادی از این افراد در محاکم قضایی علیه شهرداری شکایت کرده‌اند که مستندات موجود به این مراجع تحویل شده و به دنبال ارایه همین مستندات، شاکیان دادگاه را ترک می‌کنند.

این مقام مسئول گفت: اکنون برابر تهمت‌های ناروا و تشویش اذهان، کثیفی و ایجاد زباله در منطقه مورد نظر و تخریب اموال عمومی، شهرداری شاکی این افراد شده است.

خوشبخت بیان کرد: روزانه تعداد زیادی تماس تلفنی و شکایت از سوی شهروندان و به ویژه کسبه در خصوص وانت بارهای فروش میوه به شهرداری اعلام می‌شود.

وی در انتها نیز تاکید کرد: امیدواریم رسانه‌های رسمی و غیررسمی فعال با کسب اطلاع از اصل اتفاقات رخ داده، حقایق را بیان کرده تا موجب ضایع شدن حقوق اشخاص یا نهادها نشوند.

 


٢٠:٥٠ - شنبه ٥ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٢٩٩    /    تعداد نمایش : ٥٣١خروج