صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

بافت فرسوده,بازآفرینی,ملی,شهرداری,بندرعباس,مهدی رنجبری,چاهستان,چاهستانی ها,
شهرداری بندرعباس؛ پیشگام در اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده

مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس گفت: شهرداری بندرعباس برای فراهم نمودن امکان خدمات‌رسانی مناسب و دسترسی آسان، اقدام به احداث دو خیابان 16 و 24 متری در محله چاهستانی‌ها کرده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مهدی رنجبری با بیان اینکه اسکان جمعیت زیاد در شهرها که غالباً مهاجران می‌باشند، تأثیرات قابل توجهی بر بافت‌های قدیمی و فرسوده برجای گذاشته که باعث تخریب و فرسودگی این بافت‌ها و درنتیجه مشکلات و محدودیت‌های بسیاری می‌شود، گفت: شهرداری بندرعباس پیشگام در اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده شهر بندرعباس شده است که برای فراهم نمودن امکان خدمات‌رسانی مناسب و دسترسی آسان، اقدام به احداث دو خیابان 16 و 24 متری در محله چاهستانی‌ها کرده است.

مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه 43 درصد از شهر بندرعباس را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد، افزود، در راستای احیای بافت فرسوده در سطح شهر بندرعباس تعدادی از محلات بعنوان هدف تعیین شده‌اند که محله چاهستانی‌ها در حال حاضر جدی‌ترین اقدام در عملیاتی شدن طرح ملی بازآفرینی شهری است.

رنجبری در ادامه خاطرنشان کرد: توجه به بافت فرسوده و در نظر گرفتن تسهیلاتی جهت تسریع در روند توافقات، بازگشایی و احداث خیابان در این محله، از جمله اقدامات شهرداری بندرعباس بوده که با حمایت استاندار محترم و پیگیری‌ها و تاکیدات ویژه شهردار بندرعباس و کار جهادی و شبانه‌روزی همکاران پرتلاش مجموعه شهرداری بندرعباس و این منطقه در این پروژه عملیاتی شده است.

این مقام مسئول فاز نخست این پروژه را عملیات تملک و تخریب عرصه و عیان املاک در مسیر اعلام کرد و گفت: این خیابان به طول 950 و عرض 24 متر، بلوار 30 متری شهید مهدی حیدری پورسرخایی شهرک امام رضا(ع) را به خور گورسوزان (کوچه نخل 4) اتصال خواهد داد.

وی با بیان اینکه برای احداث این خیابان تعداد 123 ملک باید توسط شهرداری بندرعباس تملک و تخریب شود، گفت: تا کنون تعداد 45 ملک که در مسیر احداث این خیابان قرار گرفته بودند پس از توافقات صورت گرفته جهت بازگشایی تخریب شده است.

مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه تعداد زیادی از املاکی که در مسیر این بازگشایی قرار دارند، فاقد سند می‌باشند، گفت: توافقات صورت گرفته با مالکین این املاک به گونه‌ای بوده است که این افراد متضرر نشوند و در قبال تملک این املاک، واگذاری زمین یا واحد، امتیاز در باقیمانده ملک، معرفی به اداره کل راه و شهرسازی و  اداره ثبت اسناد و املاک جهت دریافت سند مالکیت باقیمانده و کمک در احداث باقیمانده ملک به مالکین صورت گرفته است.

رنجبری تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص تپوگرافی محله و اختلاف ارتفاع زیاد ابتدا و انتهای معبر، تمام تلاش همکاران و متخصصان امر بر این است که پروژه به نحوی اجرا شود که مشکلات و معضلات اصلی این محله حل شود و مطلوبیت سطح زندگی در این محله ارتقا یابد.


٠٩:٣٣ - چهارشنبه ٩ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣١٠    /    تعداد نمایش : ٥١٧خروج