صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

مدرسه,مدارس,سرویس,شهرداری بندرعباس,حمل و نقل,سعید حسینی پور,مهر,
رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس:

فعالیت رانندگان سرویس‌های مدارس صرفا با گواهینامه پایه دو امکان‌پذیر است

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس گفت: فعالیت رانندگان سرویس‌های مدارس در سال تحصیلی 97-98 صرفا با گواهینامه پایه دو امکان‌پذیر است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، سعید حسینی‌‎پور در ارتباط با اجرای قوانین مربوط به شرکت‌ها و رانندگان سرویس‌های مدارس، اظهار کرد: سال گذشته 14 شرکت در این حوزه فعالیت داشته که با تشکیل کارگروه ارزیابی، عملکرد و فعالیت آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه برای سال تحصیلی 97-98 شرکت‌های مربوط به سرویس مدارس به صورت فراخوان عمومی اعلام شده در نشریات انتخاب می‌شوند، افزود: این انتخاب‌ها بر اساس اولویت کاری، سابقه، تجربه و یک سری شرایط دیگر انجام می‌شود.

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس با اشاره به شرایط رانندگان سرویس‌های مدارس نیز گفت: موضوعی که از سال گذشته با آن درگیری زیادی داشتیم، بحث گواهینامه رانندگان سرویس‌های مدارس بوده که بر اساس قانون، رانندگان سرویس‌های حمل و نقل عمومی باید گواهینامه پایه دو پلیس راهنمایی و رانندگی را اخذ کرده باشند.

حسینی‌پور با بیان اینکه رانندگان سرویس‌های مدارس نیز جزو بخش حمل و نقل عمومی محسوب می‌شوند، ادامه داد: از ابتدای سال 97 به تمامی رانندگان و شرکت‌های فعال در این بخش اعلام شده که فعالیت به عنوان سرویس مدارس صرفا برای رانندگان دارای گواهینامه پایه دو بلامانع است.

این مقام مسئول بیان کرد: شرکت‌های بیمه‌ نیز یکی از شرایط پرداخت خسارت در مواقع حادثه برای خودروهای حمل و نقل عمومی را، داشتن گواهینامه پایه دو از سوی راننده تعیین کرده است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی خودروهایی که فعالیت آنها در بخش حمل و نقلی سرویس مدارس بلامانع است، دارای آرم و برچسب مربوط به این سازمان هستند، تاکید کرد: اولیا نیز باید نسبت به این مسئله و همچنین دارا بودن سایر مدارک و مجوزها از سوی شرکت‌ها و رانندگان اطمینان حاصل کنند.

حسینی‌پور در ادامه نیز تاهل، دارا بودن حداقل سن 23 سال تمام، بیمه نامه شخص ثالث مربوط به خودروهای حمل و نقل عمومی، بیمه بدنه، معاینه فنی و غیره را به عنوان سایر شرایط مورد نیاز رانندگان خواهان فعالیت در سرویس مدارس عنوان کرد.

 


١١:١٤ - شنبه ١٢ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣١٦    /    تعداد نمایش : ٣٨٠خروج