صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شب قدر,شهرداری بندرعباس,اتوبوس,رمضان,عباس امینی زاده,رایگان,قرآن,
شهردار بندرعباس:

شب قدر، برترین شب‌ سال در فرهنگ اسلامی/ سرویس‌دهی رایگان اتوبوس‌های شهری در شب‌های قدر

شهردار بندرعباس با اشاره به سرویس‌دهی رایگان اتوبوس‌های شهری شهرداری بندرعباس در شب‌های قدر اشاره و بیان کرد: این اقدام مانند سال‌های گذشته و البته سایر مراسمات فرهنگی و مناسبتی انجام شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با اشاره به برگزاری مراسمات شب قدر گفت: اعتقادات مردم بندرعباس در برگزاری مراسمات مذهبی و اعتقادی همواره زبان‌زد بوده و در این شب‌های ماه مبارک رمضان نیز شاهد حضور پررنگ شهروندان در برنامه‌های مختلف به ویژه در طرح قرآنی نسیم همدلی 4 ،که توسط شهرداری بندرعباس در محلات برگزار می‌شود، بودیم.

شهردار بندرعباس با تأکید بر اینکه در قرآن و روایات ارزش شب قدر بیشتر از ‌هزار ماه دانسته شده است، گفت: این شب با فضیلت‌ترین شب ‌سال و شب رحمت الهی و آمرزش گناهان است و در آن فرشتگان به زمین می‌آیند.

 امینی‌زاده با اظهار اینکه شب قدر برترین و مهمترین شب‌ سال در فرهنگ اسلامی و دارای جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ و آیین شهروندان بندرعباس است، اضافه کرد: بنا بر روایتی از پیامبر(ص)، شب قدر از موهبت‌های خدا بر مسلمانان است و هیچ‌یک از امت‌های پیشین از این موهبت برخوردار نبوده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: شهرداری بندرعباس با وجود همه کاستی‌هایی که در حوزه مالی دارد، مسائل فرهنگی و اعتقادی را رها نکرده و امسال نیز طی ایام ماه مبارک رمضان برنامه‌های مختلفی در حال انجام است.

شهردار بندرعباس همچنین به سرویس‌دهی رایگان اتوبوس‌های شهری شهرداری بندرعباس در شب‌های قدر نیز اشاره و بیان کرد: این اقدام مانند سال‌های گذشته و البته جهت سایر مراسمات فرهنگی و مناسبتی انجام شده است.

 


١٥:٠٥ - يکشنبه ١٣ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٢٧    /    تعداد نمایش : ٤٤٤خروج