صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

محسن یکتاپور,شهرداری بندرعباس,معاون برنامه ریزی,فرابر,نرم افزار,
یکتاپور مطرح کرد:

«فرابر»، نرم‌افزاری جامع برای مدیران شهرداری بندرعباس/ حرکت جدی به سمت الکترونیکی شدن

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس از تلاش کارشناسان این معاونت برای تکمیل بخش‌های مختلف نرم‌افزار فرابر یاد کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، محسن یکتاپور در ارتباط با ساخت نرم‌افزار فرابر در شهرداری بندرعباس، اظهار کرد: سال‌ها پیش سیر تحول سیستم‌های اطلاعاتی در سازمان‌ها، با تولد سیستم‌های جزیره‌ای در کشور شکل گرفت و با ظهور سیستم‌های عملیاتی و سپس سیستم‌های یکپارچه و ERP به اوج خود رسید و تا شکل‌گیری سیستم‌های هوشمندی کسب‌وکار در دوره کنونی پیش رفته است.

وی افزود: ولی مهم‌ترین ویژگی دوره کنونی، تمایل مدیران و سیاست‌گذاران سازمان‌ها به کنترل و هدایت صحیح تصمیمات خود به‌صورت لحظه‌به‌لحظه و تولید نرم‌افزارهای مناسب این کار در مدت زمان کوتاه است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: درحالی‌که سیستم‌های عملیاتی عوامل حیاتی برای سازمان‌ها هستند، متأسفانه اغلب این سیستم‌ها علیرغم اینکه تراکنش‌ها و تعاملات داده‌ها را در پیشخوان‌های سازمان به‌خوبی اجرا می‌کنند، در برابر گزارش‌گیری، تحلیل و دسترسی به داده‌ها(به‌صورت یکپارچه) با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شوند، که عمده این مشکلات ناشی از عدم به‌کارگیری تکنولوژی مناسب در این زمینه است.

یکتاپور خاطرنشان کرد: اینك با رشد صنعت فن‌آوری اطلاعات و كسب تجربیات گوناگون در حوزه جمع‌‌آوری، ذخیره‌‌سازی و بازیابی اطلاعات، موضوع«معنا بخشیدن به داده‌‌ها» و آسان كردن فرآیند تصمیم‌سازی، هم‌زمان در مركز توجه كارشناسان فن‌آوری اطلاعات و متخصصان علم مدیریت و کسب‌وکار قرار گرفته و راه‌حل آن، یک پایگاه داده تحلیلی و هوشمندی فعالیت‌های سازمانی با فن‌آوری جدیدی است كه پس از جمع‌آوری، ذخیره، پاک‌سازی، تجمیع، تحلیل و بازیابی اطلاعات، فرآیند تصمیم‌گیری را برای مدیران آسان می‌سازد.

این مقام مسئول با اشاره به بهره‌گیری شهرداری بندرعباس از این نوع نرم‌افزار، گفت: این نرم‌افزار راهکاری موثر و ماندگار برای هوشمندسازی آمارها و اقدامات صورت گرفته در شهرداری بندرعباس است.

وی با اشاره به اینکه این نرم‌افزار کمک بسیار زیادی به ثبت فعالیت‌ها دارد، افزود: دسترسی سریع و آنلاین به تمامی داده‌های وارد شده، ارایه آمار و عملکرد سال‌های گذشته و بررسی این فعالیت‌ها توسط کاربران رده بالای نرم‌افزار، از مهمترین ویژگی‌های«فرابر» است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس با اشاره به سایر ویژگی‌های این نرم‌افزار، ادامه داد: تدوین نقشه راه استقرار BI در سازمان، ارزیابی میزان بلوغ سازمان در پروژه‌های BI قبلی، ارزیابی میزان آمادگی سازمان برای استقرار BI، شناسایی و تدوین شاخص‌های کلیدی عملکرد و نتیجه (KPI و KRI)، تحلیل وضعیت منابع اطلاعاتی و کیفیت داده‌های موجود در آن‌ها و مدیریت برنامه BI و مدیریت پذیرش BI در سازمان از دیگر مزایای استفاده از این نرم‌افزار است.

یکتاپور از کلیه مدیران بخش‌های مختلف شهرداری بندرعباس درخواست کرد تا ضمن همکاری هرچه بیشتر با کارشناسان اختصاص یافته برای تکمیل این نرم‌افزار، از مزایای«فرابر» نیز بهره‌مند شوند.


١٠:١٢ - سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٥٤    /    تعداد نمایش : ٤٥٩خروج