صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

باغ پرندگان,بندرعباس,شهرداری,سازمان سیما منظر,رضا حیدری زاده,
حیدری‌زاده خبر داد:

نصب سیستم خنک‌کننده در باغ پرندگان/ توسعه پارک طبیعت در دستور کار قرار دارد

سرپرست سازمان‌ سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از توسعه پارک طبیعت با ورود پستانداران خبر داد و گفت: نصب سیستم خنک کننده در باغ پرندگان نیز در دستور کار قرار دارد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، رضا حیدری‌زاده در جریان بازدید مدیریت هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری و کارکنان این مدیریت و رئیس و کارکنان سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی از باغ پرندگان، اظهار کرد:«باغ پرندگان» یکی از پروژه‌های شاخص عمران شهری بندرعباس طی سال‌های اخیر است.

وی با اشاره به مساحت 6.2 هکتاری این مجموعه، افزود: تفاوتی که باغ پرندگان بندرعباس را با دیگر باغ‌های مطرح کشور متمایز می‌سازد، نگهداری جداگانه و مجزای پرندگان در بخش‌های مختلف است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس افزود: باغ پرندگان متشکل از 9 زون است که هفت زون آن مسقف است.

حیدری‌زاده عنوان کرد: در حال حاضر حدود 110 گونه پرنده از پرندگانی که با اقلیم منطقه سازگاری دارند در بخش‌های مختلف باغ قابل مشاهده است.

وی با اشاره به اینکه پرندگان آبزی و کنار آبزی، گنجشک سانان و پرندگان زینتی، ماکیان، پرندگاه شکاری و شاهین‌سانان، جغد سانان، کلاغ سانان و طاووس‌ها در این باغ نگهداری می‌شوند، گفت: باغ پرندگان بندرعباس دارای کاربری‌های آموزشی، حفاظتی و تفریحی بوده و بخشی از فضای باغ، مختص پرندگان وحشی آسیب‌دیده و زخمی است.

حیدری‌زاده خاطرنشان کرد: پیش از شروع فصل گرمای جدی در بندرعباس، با همکاری شهردرای منطقه یک به دنبال ایجاد سیستم خنک‌کننده مناسب جهت حفظ و نگهداری هرچه بهتر باغ هستیم.

وی ادامه داد: در سایر بخش‌های پارک طبیعت نیز به دنبال نگهداری گونه‌های مختلف پستانداران سازگار با اقلیم بندرعباس، با نگاهی آموزشی، حفاظتی و تفرجی هستیم که علاوه بر آن نیز ایجاد فضاهای تفریحی و گردشگری در داخل  مجموعه باغ پرندگان و سایر بخش‌های پارک طبیعت مدنظر قرار دارد.


١١:٥٨ - چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٥٧    /    تعداد نمایش : ٥٧١خروج