صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

رمضان,شهرداری بندرعباس,شهروند,ورزش,قرآن,بانوان,آقایان,سازمان,فرهنگی,محمد مهدی جهانبخش,
تشریح برنامه‌های فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس در ماه مبارک رمضان

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: در ماه مبارک رمضان امسال برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن کریم همراه با ویژه برنامه‌های مختلف و برگزاری مسابقات شهروندی از اهم برنامه‌های این سازمان بود.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، محمدمهدی جهانبخش در این ارتباط اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی است تا هر انسانی در آن شعله‌های نفس سرکش خود را مهار کرده و در مقابل پروردگارش سر به خاک گذارده تا در راه سعادت و رستگاری گام بردارد که امیدوارم تمام بندگان توانسته باشند از الطاف این ماه مبارک بهره کافی را برده باشند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه در ماه بهار قرآن مساجد شهر بندرعباس بستر مناسبی برای اجرای برنامه‌های قرآنی و جذب جوانان و نوجوانان به مجالس و محافل قرآنی بودند، افزود: این سازمان علاوه بر دیگر برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به‌عنوان مقوله‌های محوری در محلات اجرای کرسی‌های تلاوت قرآن کریم در مساجد شهر بندرعباس را به شکل متفاوت‌تر از سال‌های قبل برگزار کرد.

وی در ادامه گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با همکاری و مشارکت مناطق سه‌گانه و نواحی ده‌گانه شهرداری بندرعباس، شورای اجتماعی محلات و موسسه قرآنی بیت النور هرمزگان کرسی‌های تلاوت قرآن کریم را در محلات مختلف بندرعباس برگزار کرد.

جهانبخش به برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن کریم، کارگاه‌های آموزشی کودکان، برگزاری جشنواره نون و پنیر، جشن کله‌گنجشکی‌ها، تقدیر از افراد شاخص محلات، اشاره کرد و ادامه داد: برپایی سفره افطاری ساده همراه با برگزاری کرسی‌های تلاوت در محلات مختلف بندرعباس و همچنین اهدای گل در جهت گسترش فضای سبز با همکاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در این برنامه‌ها  صورت پذیرفت.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس بیان کرد: علاوه بر برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در محلات بندرعباس، این سازمان با هدف ایجاد و شورونشاط بیشتر میان شهروندان و کارکنان شهرداری بندرعباس اقدام به برگزاری برنامه‌های مختلف ورزشی در طول ماه مبارک رمضان کرد.

وی خاطرنشان کرد: کمیته ورزش شهروندی شهرداری بندرعباس که به تازگی فعالیت‌های خود را آغاز کرده است در جهت گسترش فعالیت‌های ورزشی در محلات با راه‌اندازی انجمن‌های مختلف این فعالیت‌ها را در طول ماه مبارک رمضان به شکل ویژه‌تری برگزار کرد.

جهانبخش اظهار کرد: برگزاری مسابقات بدمینتون شهروندی به‌صورت تک نفره و دو نفره، پرتاب آزاد بسکتبال شهروندی، مسابقات والیبال شهروندی ویژه آقایان و بانوان، بازی‌های رایانه‌ای آقایان و فوتسال آقایان و بانوان از جمله این فعالیت‌ها بود.

وی بیان کرد: ورزش به دلیل داشتن ویژگی شادی و نشاط، خصوصاً برای کارمندان سبب می‌شود بازدهی کارشان بالا برود که در همین راستا یازدهمین المپیاد ورزشی کارکنان شهرداری بندرعباس برگزار شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: این المپیاد در رشته‌های ورزشی فوتسال (آقایان)، والیبال ساحلی (آقایان)، دارت (آقایان، بانوان)، شطرنج (آقایان، بانوان)، تنیس روی میز (آقایان، بانوان)، فوتبال دستی (آقایان)، دو میدانی (آقایان)، بازی‌های رایانه‌ای (آقایان)، شنا (آقایان، بانوان) و پرتاب آزاد بسکتبال (آقایان، بانوان) برگزار شد.

 


١٤:١٩ - چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٥٨    /    تعداد نمایش : ٤١٢خروج