صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,آتش نشانی,بهار,عملرد,فرجام دانش,
دانش تشریح کرد:

بندرعباس، بهار را با 350 حریق پشت سر گذاشت/ گزارش عملکرد سه ماهه نخست سال جاری سازمان آتش‌نشانی

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس عملکرد سه ماهه نخست سال جاری این سازمان را تشریح کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، فرجام دانش با اشاره به عملکرد سه ماهه نخست سال جاری و اقدامات صورت گرفته توسط این سازمان، اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری 350 عملیات اطفاء حریق توسط ایستگاه‌های مختلف این سازمان انجام شده که از این میان آتش‌سوزی در منازل مسکونی با 112 مورد حادثه و پس از آن آتش‌سوزی ضایعات بخش بیشتری از عملیات‌ها را به خود اختصاص داده‌اند و در مجموع این حوادث، 122 مورد از آتش‌سوزی‌ها به صورت عمدی رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه در مدت مشابه سال گذشته 302 مورد آتش‌سوزی توسط پرسنل این سازمان اطفاء شده، افزود: در سه ماهه نخست سال جاری و در مجموع آتش‌سوزی‌های رخ داده 9 مصدوم و یک فوتی داشته است.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با اعلام زمان سه دقیقه و 55 ثانیه برای رسیدن ماموران آتش‌نشانی به محل حادثه در عملیات‌های آتش‌سوزی سه ماهه نخست سال جاری، ادامه داد: این آتش‌سوزی‌ها طی سال جاری هفت میلیارد و 296 میلیون و 800 هزار ريال خسارات به دنبال داشته‌اند.

دانش با اشاره به عملکرد این سازمان در بخش امداد و نجات، تصریح کرد: در این بخش نیز طی مدت مذکور 356 مورد حادثه توسط آتش‌نشانان بندرعباس پوشش داده شده که این میزان در مدت مشابه سال قبل 315 مورد بوده است.

وی از نجات 382 نفر در عملیات‌های نجات و امداد خبر داد و گفت: در موضوع امداد و نجات، بیشترین آمار مربوط به گیر افتادن افراد در آسانسور بوده و میانگین حضور نیروهای آتش‌نشانی در صحنه حادثه، سه دقیقه و هشت ثانیه بوده است.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: در مجموع، طی سه ماهه نخست سال جاری 385 نفر از شهروندان توسط کارکنان آتش‌نشانی نجات یافته‌اند.

دانش، آموزش را یکی از سیاست‌های اصلی این سازمان عنوان کرد و اداه داد: این آموزش‌ها در بخش پرسنلی، شرکت‌ها و ادارات، مدارس، غواصی، آموزش داوطلبین آزاد، آموزش آتش‌نشانان داوطلب و آموزش شهروندی است.

وی اظهار کرد: در مجموع این آموزش‌ها هزار و 20 نفر، به مدت 11 هزار و 713 نفر ساعت آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به جدی‌تر شدن فعالیت‌های حوزه پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس، افزود: در مدت مذکور، 144 مورد بازدید پیش از صدور پروانه ساختمانی، 156 مورد بازدید پایان کار، نصب 593 مورد جعبه F در ساختمان‌های مرتفع، نصب یک هزار و 85 مورد خاموش‌کننده پودر و گاز و CO2، نصب دو مورد شیر هیدرانت در اماکن حساس، 45 مورد بازدید ایمنی اماکن و 588 مورد صدور شناسنامه ایمنی اصناف توسط واحد پیشگیری این سازمان انجام شده است.


١٠:٤٤ - شنبه ٩ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٧٤    /    تعداد نمایش : ٦٠٤خروج