صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

فضای سبز,شهرداری بندرعباس,سیما منظر,رضا حیدری زاده,بومی,درخت,
حیدری زاده مطرح کرد:

تحمیل هزینه‌های سنگین به شهرداری در استفاده از پساب در آبیاری فضای سبز/ ایجاد خزانه تهیه و تکثیر نهال

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس گفت: با توجه به سرانه کم تفرجگاهی در بندرعباس، فضای سبز باید توسعه یابد، اما با توجه به کم آبی تلاش ما حفظ وضع موجود است و قاطعانه برای تحقق این مهم تلاش می‌کنیم.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، رضا حیدری‌زاده  در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه ایجاد المان‌ها، مناظر سبز و درختان مهمترین عامل تنوع در شهر است، اظهار کرد: کار درختان در شهرها تنها زیبایی نیست، بلکه این موجودات زنده نقش بسزایی در تصفیه هوای شهر بر عهده دارند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس ادامه داد: در حال حاضر سرانه فضای سبز هر شهروند ایرانی 12مترمربع است، در حالی که این میزان در بندرعباس به ازای هر نفر حدود شش مترمربع است.

حیدری‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین مشکل در حفظ و توسعه فضای سبز، کمبود منابع آبی است که در صدد استفاده از پساب فاضلاب با انجام تصفیه ثانویه هستیم، خاطرنشان کرد: در این راستا نیز هزینه سنگینی به شهرداری تحمیل شده است.

وی  با تاکید بر اینکه شهرداری بندرعباس در صدد تامین حداقل آب برای فضای سبز شهر بندرعباس است، افزود: جلسات متعددی با شرکت آب و فاضلاب و شرکت آب منطقه‌ای و دیگر متولیان آب برگزار شده تا بتوانیم حداقل آب مناسب را برای حفظ فضای فضای سبز شهر تامین کنیم.

حیدری‌زاده تصریح کرد: با توجه به سرانه کم فضای سبز در بندرعباس، باید توسعه فضای سبز داشته باشیم، اما امسال با توجه به کم آبی تلاش ما حفظ وضع موجود است و قاطعانه این کار را انجام می‌دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش نیز گفت: سازمان با هدف تامین بهتر و بیشتر نهال اقدام به توسعه مرکز پرورش و تکثیر نهال در مرکز تحقیقات و پژوهش گل و گیاه شهرداری بندرعباس کرده است.

رضا حیدری‌زاده در این باره گفت: به منظور افزایش سطح بهره‌وری در تولید گونه‌های بومی جدید و سازگار با اقلیم شهر بندرعباس جهت کاشت در سطح شهر بندرعباس و در راستای توسعه سرانه فضای سبز شهری بندرعباس اقدام به ایجاد فضای به مساحت 780 متر مربع در مرکز تحقیقات و پژوهش گل و گیاه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در این مرکز تولید گل و گیاه به صورت تخصصی و حرفه‌ای صورت می‌پذیرد و این امر باعث کاهش هزینه‌های تولید خواهد شد.


١٠:٥٣ - دوشنبه ١١ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٨٢    /    تعداد نمایش : ٦٤٨خروج