صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس,عباس امینی زاده,12 تیر,آمریکا,پرواز 655,جنایت,آمریکا,کودک,مادر,
شهردار بندرعباس:

فاجعه هواپیمای ایرباس نشان‌دهنده کینه آمریکا نسبت به انقلاب اسلامی است

شهردار بندرعباس تصریح کرد: فاجعه هواپيماي ايرباس جلوه‌اي از تلاش آمريكایي‌ها براي انتقام‌گيري از جمهوري اسلامي ايران به خاطر شكست‌هايي بود كه آنان در سياست‌هاي منطقه‌اي خود از نظر سياسي و نظامي از سوی ایران متحمل شده بودند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 12 تیرماه هواپیمایی ایرباس، اظهار کرد: در 12 تیرماه 1367، ناو آمریکایی وینسنس، یک فروند هواپیمای مسافربری ‏ایران را در خلیج‌فارس هدف قرار داد و همه 290 سرنشین آن را به شهادت رساند.

وی با اشاره به شهادت 118 نفر از زن‌ها و کودکان بی‌گناه در این حادثه فاجعه‌آمیز، افزود: مقامات نظامى آمريكا اعلام كردند كه هواپيماى ايرباس در خارج از دالان هوايى پرواز مى‏كرده و رزم‏ناو آمريكايى نيز هفت‏بار اخطار راديويى براى‏هواپيماى ايران مخابره كرده ولى جوابى دريافت نكرده، اين ادعا كاملاً غير قابل قبول بود، زيرا: قطعات متلاشى شده هواپيما و اجساد سرنشينان آن در سطح وسيعى از آب‏هاى سواحل جنوبى جزيره هنگام، درست در داخل آب‏هاى ايران پراكنده شده بودند.

شهردار بندرعباس ادامه داد: جنايت وحشيانه آمريكایي‌ها چنان زشت و فضاحت بار بود كه اكثر دولت‌هاي جهان و بسياري از مجامع بين‌المللي در مورد اين فاجعه در خليج‌فارس اظهار تاسف كرده و آن را محكوم کردند.

امینی‌زاده گفت: با مرور رسانه‌هاي آن زمان، كاملاً مشخص مي‌شود كه تمامي افراد، رسانه‌ها و مقامات بين‌المللي غير وابسته به قدرت‌هاي استكباري نسبت به آن اعلام انزجار كرده و اين اقدامات را يك جنايت جنگي خواندند.

این مقام مسئول تصریح کرد: فاجعه هواپيماي ايرباس جلوه‌اي از تلاش آمريكایي‌ها براي انتقام‌گيري از جمهوري اسلامي ايران به خاطر شكست‌هايي بود كه آنان در سياستهاي منطقه‌اي خود از نظر سياسي و نظامي از سوی ایران متحمل شده بودند.

امینی‌زاده گفت: مردم آزاده جهان همیشه از ابرقدرت‌ها خصوصاً آمریکا صدمه دیده‌اند و تا عزم خود را برای رویارویی با کفر و شرک جهانی و آمریکای سلطه‌گر جزم نکنند، هر روز شاهد جنایتی تازه خواهند بود.

وی تاکید کرد: حادثه عظیم و فاجعه‌آمیز حمله به هواپیمای مسافربری و کشتار مظلومانه صدها مرد، زن و کودک مسافر، نشان دهنده خشم و کینه دیوانه‌وار نسبت به انقلاب و نظام اسلامی ماست.


١٢:٥٣ - سه شنبه ١٢ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٨٨    /    تعداد نمایش : ٥٥٧خروج