صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس,امام صادق,شهادت,عباس امینی زاده,وحدت,اسلام,شهردار,مکتب,جعفری,تشیع,
شهردار بندرعباس:

امام صادق (ع)؛ به صورت عملی مردم را به وحدت و اخلاق می‌خواندند

شهردار بندرعباس گفت: تکیه اصلی ایشان بیان اندیشه اسلام بود و بخش مهمی از احادیث و علوم قرآنی را براساس شیوه علمی عرضه کردند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌‌زاده با تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: امام جعفر صادق (ع) تلاش و کوشش خود را با مساعی علمی آغاز و حوزه فکری و ثمربخش خویش را که بزرگان فقها و متفکران از آن بیرون آمدند، در صفوف امت، افتتاح کرد و با تربیت شاگردانی دانشمند، ذخیره علمی بزرگی برای امت برجای گذاشت.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه معارف شیعی در دوران ایشان و در سایه تعالیم حضرتش، فرصت انتشار یافت، افزود: کاری که امام صادق (ع) انجام دادند، بسیار بدیع و اندیشیده بود چرا که با استفاده از زمینه مناسبی که امام باقر (ع) فراهم آوردند و هسته اولیه علم و تدریس را پایه گذارده بود، شروع به فعالیت فرهنگی کردند.

وی با تاکید بر اینکه امام صادق (ع)  بزرگ‌ترین مکتب فقهی در اسلام را بنا نهاد، تصریح کرد: تکیه اصلی ایشان بیان اندیشه اسلام بود و بخش مهمی از احادیث و علوم قرآنی را براساس شیوه علمی عرضه کردند و حدفاصل فرقه‌های گوناگون را برشمردند و نشان دادند که کدام فرقه تا کجا درست و استوار سخن می‌گوید و در کجا راه باطل را می‌پیماید.

امینی‌زاده با بیان اینکه آنچه که امامان پیشین مورد عمل قرارداده بودند ایشان آنها را به ثمر رساندند، خاطرنشان کرد: او کوشید در عرصه حیات اجتماعی لااقل در سطحی محدود در مرز شاگردان خود اخلاق را نهادینه کند.

شهردار بندرعباس با تصریح اینکه ایشان به صورت عملی مردم را به وحدت و اخلاق می‌خواندند و درگیری‌های آنان را از میان می‌بردند، ادامه داد: شاگردان ایشان که بعدها در گوشه و کنار کشورهای اسلامی به فعالیت پرداخته بودند موقعیت خود و روش حیات اسلامی را دریافته و آن را در جامعه ترویج می‌کردند.

 


٢١:٠٨ - يکشنبه ١٧ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٠١    /    تعداد نمایش : ٥٥٩خروج