صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,درخت,فضای سبز,سیما,رضا حیدری زاده,جابجایی,
حیدری‌زاده تاکید کرد:

اجرای پروژه‌های عمرانی بدون قطع درخت/ جابجایی 290 اصله درخت

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس گفت: هر کجا که نیاز باشد با استفاده از ظرفیت‌های مکانیزه و علمی نسبت به جا به جایی درخت اقدام می‌کنیم.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، رضا حیدری‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: حفظ و نگهداری از درخت‌ها و فضای‌سبز شهر به عنوان یک سرمایه طبیعی ارزشمند، ضروری است و در اجرای پروژه‌های عمرانی باید درخت‌ها و فضای‌سبز حفظ شوند.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس با تاکید بر حفظ و نگهداری درختان موجود معابر بیان کرد: لازم است با حفظ درختان موجود در حاشیه معابر، ضمن حفظ ریه تنفسی موجود، بسترکاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی در شهر، امری اجتناب‌ناپذیر است و شهر نیازمند توسعه و پیشرفت است، ادامه داد: گاهی اوقات در مسیر اجرای برخی پروژه‌ها درخت‌هایی قرار دارند، اما در تلاش هستیم به منظور اجرای پروژه‌های عمرانی هیچ درختی قطع نشود و هر کجا که نیاز باشد، با استفاده از ظرفیت‌های مکانیزه و علمی نسبت به جا به جایی درخت اقدام می‌کنیم.

حیدری‌زاده با بیان اینکه از ابتدای سال 97 تاکنون برای اجرای طرح‌های عمرانی تعداد 140 اصله درخت که در مسیر اجرای پروژه‌های عمرانی قرار داشته، جابجا و در مکان‌های دیگر کاشت شده‌اند، خاطرنشان کرد: در طرح عریض شدن بلوار غدیر تعداد 150 اصله درخت جابجا و جهت کاشت به کمپ خلیج فارس و ناحیه ویژه منطقه سه منتقل شده است.

 


١٣:٢٦ - چهارشنبه ٢٠ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤١٠    /    تعداد نمایش : ٦٠٥خروج