صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,معاون شهردار,اصغر حسینی پور,ناحیه محوری,معماری و شهر سازی
معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس خبر داد:

واگذاری کنترل و نظارت بر ساخت و سازها به نواحی شهرداری

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس از نظارت بیشتر شهرداری در انجام پروژه‌های ساختمانی خبر داد و گفت: جهت بالا رفتن نظارت بر ساخت و سازهای شهری از این پس به عهده نواحی شهرداری قرار گرفته است.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، اصغر حسینی‌پور با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به اجرای مرحله به مرحله سیستم مدیریتی«ناحیه محوری» در شهرداری بندرعباس، این مهم تا رسیدن به هدف اصلی مد نظر قرار دارد.
وی با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی با شهرداران نواحی 10 گانه شهرداری بندرعباس در اجرای مرحله جدید طرح ناحیه‌محوری، افزود: در این جلسه عملکرد نواحی مختلف و همچنین برخی از وظایف جدید آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس ادامه داد: بر اساس تصمیم جدید، شهردار ناحیه و ناظر پروژه‌های ساختمانی باید از شروع تا پایان احداث بنا بر نحوه اجرای پروژه نظارت داشته باشند.
حسینی‌پور اضافه کرد: بر همین اساس، در هر ناحیه کارشناسان فنی، معماری و شهرسازی مستقر شده‌اند که از زمان صدور پروانه ساختمانی نسبت به توجیه مالک در خصوص رعایت موارد ایمنی و مقررات ملی ساختمان و نیز مفاد تعرفه بهاء شهرداری از نظر زمان‌بندی تمدید و اخذ پایانکار اقدام کرده و همچنین در هر مرحله از پیشرفت عملیات ساختمانی نیز بر نحوه احداث بنا نظارت می‌کنند.
معاون شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: از نکات مهم، موضوع گودبرداری می‌باشد که قرار شده با اعلام قبلی مالک به شهردار ناحیه، ناظر پروژه و نیز کارشناس فنی شهرداری بر نحوه صحیح گودبرداری نظارت لازم انجام شود.


١٣:٠٥ - دوشنبه ١ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٤١    /    تعداد نمایش : ١٢٥٤خروج