صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,خدمات شهری,معاون,اسماعیل موحدی نژاد,
برگزاری نشست سازمان‌های حوزه معاونت خدمات شهری

نشست شورای اداری سازمان‌های حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری بندرعباس به میزبانی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، در این نشست ابتدا هر یک از روسای سازمان‌ها به تشریح عملکرد و برنامه‌های سازمان و همچنین به بیان مسائل و مشکلات پرداختند.

اسماعیل موحدی‌نژاد، معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس در ادامه نیز با اشاره به خدمات‌رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی در سال 97 اشاره کرد و گفت: از ماه‌های ابتدایی سال، نباید از اجرای برنامه‌های مربوط به نوروز غافل شویم.

وی افزود: پیش‌بینی افزایش ظرفیت و امکانات اسکان در بوستان خلیج‌فارس و فراهم‌سازی شرایط اسکان در بوستان خلیج‌فارس یکی از برنامه‌هایی است که از اکنون باید نسبت به آن اقدامات لازم صورت بگیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس اذعان کرد: تمام تلاش شهرداری باید این باشد که بوستان‌های ساحلی را تا حد امکان از اسکان مسافرین خالی کرده و فضای مناسبی را در ساحل بندرعباس برای تفریح مسافرین و همچنین شهروندان فراهم کند.

موحدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: مناطق سه‌گانه شهرداری باید پیش از اجرای پروژه‌های عمرانی استعلام مربوط به ایمنی را از سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی دریافت کنند.

راه‌اندازی آزمایشگاه و پژوهشگاه حوزه فضای سبز در بندرعباس

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس نیز در ادمه این نشست از تصمیم این سازمان برای راه‌اندازی آزمایشگاه و پژوهشگاه مرتبط با حوزه فضای سبز خبر داد و بیان کرد: ایجاد خزانه نهال با مشارکت اداره‌کل منابع طبیعی استان و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با آموزش و پرورش برای سپردن بذر و گلدان به دانش‌آموزان ابتدایی به منظور آشنایی آینده‌سازان با فرهنگ کاشت و داشت فضای سبز از دیگر اقدامات جدی این سازمان است.

رضا حیدری‌زاده با اشاره به اقدامات این سازمان در تامین آب مورد نیاز فضای سبز، بیان کرد: در حال حاضر مراحل پایانی برای انعقاد تفاهم‌نامه استفاده از پساب فاضلاب را سپری می‌کنیم.

وی در این زمینه بیان کرد: بر اساس تعهدات، تا پایان سال میزان 50 لیتر بر ثانیه از این پساب در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد که این میزان طی سه سال آینده تا سقف 200 لیتر بر ثانیه افزایش می‌یابد.

حیدری‌زاده ادامه داد: سرانه فضای سبز شهر بندرعباس با احتساب کمربند سبز شهر به ازای هر نفر، 9 متر مربع بوده که این میزان 25 درصد از سرانه کشوری کمتر است.


١٠:٥٦ - سه شنبه ٢ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٤٣    /    تعداد نمایش : ٨٦٢خروج