صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,فاضلاب,تصفیه,محیط زیست,دریا,سیما و منظر,رضا حیدری زاده,فضای سبز,
حیدری‌زاده خبر داد:

راه اندازی تصفیه‌خانه فاضلاب در بندرعباس

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از راه‌اندازی تصفیه‌خانه MBBR با همکاری آب و فاضلاب، به منظور تامین آب مورد نیاز فضای سبز خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، رضا حیدری‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: تصفیه خانه فاضلاب MBBR در پی انعقاد تفاهم‌نامه میان شرکت آب و فاضلاب و سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری مورد توافق طرفین قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه فاز اول این تصفیه‌خانه به بهره‌برداری رسیده و فاز دوم آن نیز در حال اجرا است، افزود: استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب‌های شهری برای آبیاری فضای سبز مناسب است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس ادامه داد: این تصفیه خانه در بوستان الزهرا نصب شده و حفظ و نگهداری آن بر عهده این سازمان است.

حیدری‌زاده همچنین ضمن بیان اینکه با راه‌اندازی این تصفیه خانه به میزان آبدهی 40 متر مکعب در شبانه روز آب، جهت آبیاری فضای سبز دست می‌یابیم، تصریح کرد: سیستم تصفیه فاضلاب موسوم به روش MBBR با کیفیت پساب خروجی بسیار عالی و بدون نیاز به کلر زنی، مناسب استفاده در آبیاری فضای سبز است.

وی تاکید کرد: بهره‌گیری از این روش تامین آب مورد نیاز، بدون نگرانی‌های زیست محیطی و بهداشتی بوده و علاوه بر کیفیت بسیار متمایز پساب خروجی این روش نسبت به سایر روش‌های تصفیه فاضلاب، فضای اشغالی آن نیز بسیار کمتر از سایر روش‌ها است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس اذعان کرد: با توجه به وجود بحران آب در سطح کشور، تغذیه گیاهان از آب بازیافتی تصفیه خانه می‌تواند راه حل مناسبی در راستای استفاده بهینه در آب مصرفی عرصه‌های فضای سبز باشد.

 


١٠:٥٩ - يکشنبه ٧ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٥٤    /    تعداد نمایش : ٨٩٨خروج