صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,فضای سبز,درخت,رضا حیدری زاده,شهر
حیدری‌زاده خبر داد:

کاشت بیش از 10 هزار اصله نهال در بلوار خلیج‌فارس

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس گفت: تزئین و زیباسازی میادین و فضای سبز شهری با کاشت پرچین و درختان بومی صورت می‌گیرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، رضا حیدری زاده با بیان اینکه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس در کنار اهداف و برنامه‌های خود برای توسعه فضای سبز، توجه ویژه‌ای نسبت به ساماندهی و بهسازی فضاهای سبز موجود در سطح شهر اعم از بوستان‌ها، بلوارها و میادین دارد، اظهار کرد: در همین راستا، کاشت نهال‌های بومی در بلوار خلیج‌فارس که از جمله بلوارهای ورودی شهر بندرعباس محسوب می‌شود، در دست اقدام است.

حیدری‌زاده افزود: در این مرحله از کاشت تعداد بیش از 10 هزار اصله نهال که شامل گونه‌های گز و خرزهره می‌باشد، در حاشیه بلوار و در بلوار، جهت زیبایی بیشتر منظر پرچین کاشت می‌شود.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس گفت: از ابتدای سال 97 تاکنون بیش از ١٢ هزار و ٥٠٠ اصله نهال در منطقه یک،  هفت هزار و ٦٠٠ اصله نهال در منطقه دو و حدود پنج هزار اصله نهال در منطقه سه کاشت شده است.

وی تصریح کرد: این تعداد شامل گونه‌های مختلفی از جمله گل کاغذی ابلق، گل کاغذی صورتی، تی‌وتیا، لور، شیشه شور، شاه‌پسند، کاسیا، مشعل جنگل، آلترناترا، سزبانیا، سدوم، گل ابریشم، کامپلیا، بنجامین، گل ناز، رویلیا، گاروم زنگی، چنال، سپستان، نخل، گز ، خرزهره و .... است.

 


١٥:٤٠ - دوشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٧٩    /    تعداد نمایش : ١٠٩٥خروج