صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,عرفه,دعا,فرهنگی ورزشی,محمدمهدی جهانبخش,
مراسم روح‌بخش دعای عرفه برگزار می‌شود

 مراسم پرفیض دعای عرفه با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در مسجد جامع بندرعباس برگزار می‌شود.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، محمدمهدی جهانبخش رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با تبریک فرارسیدن روز عرفه و عید سعید قربان به شهروندان بندرعباس، اظهار کرد: روز عرفه یکی از شاخص‌ترین مناسبت‌هایی است که در فرهنگ دینی ما به‌عنوان نماد ارتباط معنوی با خداوند متعال، حرکت در مسیر عبودیت و تسلیم شدن بندگان در مقابل پروردگار شناخته‌شده است.

وی با اشاره به اینکه عرفه، روز معرفت، روز زدودن قلب از غبار گناه و روز خدا و خدایی شدن است، بیان کرد: در معارف اسلامی بر عبادت و نیایش و طلب مغفرت در روز عرفه بسیار سفارش شده و شب و روز آن از ایام متبرک در اسلام به شمار می‌رود.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه در این روز لطف و رحمت خداوند شامل همگان می‌شود، اضافه کرد: دعای عرفه فقط یک دعا نیست بلکه دستورالعملی برای زندگی است و در روایات انجام اعمال روز عرفه بسیار توصیه شده است.

جهانبخش افزود: در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با همکاری هیئت رزمندگان اسلام هرمزگان و ستاد برگزاری نماز جمعه بندرعباس مراسم معنوی قرائت دعای پرفیض عرفه را روز سه‌شنبه، ۳۰ مرداد‌ماه از ساعت ۱۶ در مسجد جامع بندرعباس برگزار می‌کند.

 


١٢:٣٠ - سه شنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٥١٤    /    تعداد نمایش : ٣٧٦خروج